DieRoten.pl
Reklama

Golden Boy: Lista zredukowana do 80 nazwisk

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Jak co roku włoski „Tuttosport” publikuje listę zawodników, którzy są nominowani do prestiżowej nagrody dla młodych i utalentowanych zawodników, czyli Golden Boy.

Zgodnie z zapowiedziami, lista nominowanych zawodników została uszczuplona o 20 pierwszych nazwisk. Wśród nominacji do nagrody Golden Boy 2022 znalazło się trzech zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Mowa jest o takich piłkarzach jak Jamal MusialaMalik Tillman (wypożyczony do Rangers FC) oraz Ryan Gravenberch.

Niestety, ale z listy zniknął środkowy obrońca FCB – Tanguy Nianzou. Listę 80 graczy uzupełnia również sporo nazwisk z klubów występujących w Bundeslidze – najwięcej reprezentantów, bo aż czterech posiada Borussia Dortmund.

Golden Boy to nagroda, która przyznawana jest dla najlepszego zawodnika w Europie do lat 21. W finalnym głosowaniu bierze udział dokładnie 40 przedstawicieli mediów z całej Europy. Przypominamy zarazem, że przed rokiem zwyciężył Pedri z Barcelony.

Nominowani piłkarze z Bundesligi:

FC Bayern: Jamal Musiala, Malik Tillman i Ryan Gravenberch.
BVB: Karim Adeyemi, Jude Bellingham, Youssoufa Moukoko i Gio Reyna.
RB Lipsk: Josko Gvardiol.
Bayer 04: Piero Hincapie i Adam Hlozek.
Wolfsburg: Jakub Kamiński.
1. FC Koeln: Jan Thielmann.
VfB Stuttgart: Tiago Tomas.
Eintracht Frankfurt: Ansgar Knauff.

Dla przypomnienia warto jeszcze wspomnieć, że w przeszłości, a będąc dokładniejszym w 2016 roku zwyciężył były piłkarz Bayernu ‒ Renato Sanches.

„Tuttosport” będzie rzecz jasna sukcesywnie zmniejszał liczbę nominowanych piłkarzy, po czym ostatecznie zostanie wyłoniony zwycięzca 2022 roku.

>>> Głosować można tutaj <<<

Jak zagłosować?

Po kliknięciu linku pojawi się nam lista wszystkich nominowanych. Graczy Bayernu możecie znaleźć tradycyjną metodą lub po prostu wcisnąć kombinację klawiszy CTRL + F i w pole wyszukiwania wpisać „Musiala”, „Gravenberch” lub „Tillman”. Po wyszukaniu piłkarza zaznaczamy go, po czym na samym dole klikamy „Vota ora”.

Źródło: Tuttosport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...