DieRoten.pl
Reklama

Golden Boy 2020: Głosowanie na Bawarczyków

fot.
Reklama

Jak co roku włoski „Tuttosport” publikuje listę zawodników, którzy są nominowani do prestiżowej nagrody dla młodych i utalentowanych zawodników, czyli Golden Boy.

Przypominamy o możliwości oddawania swoich głosów!

Na samym początku lista nominowanych piłkarzy była bardzo krótka, albowiem mowa o takich piłkarzach jak Alphonso Davies oraz Leon Dajaku. Jednakże z czasem nominowani zostali także inni zawodnicy jak Tanguy Nianzou oraz Joshua Zirkzee.

Zgodnie z oczekiwaniami lista (początkowo 100 piłkarzy) jest na bieżąco uszczuplana. Tym razem na nowej zaktualizowanej liście znalazło się dwóch graczy rekordowego mistrza Niemiec. Będąc dokładniejszym mowa o wspomnianych wyżej Daviesie oraz Nianzou.

Jeśli mowa o innych piłkarzach z Bundesligi, to liczba ta również została zmniejszona. Teraz wyróżnić możemy następujących zawodników: Jadon Sancho i Erling Haaland (obaj BVB), Ozan Kabak (Schalke), Dennis Borkowski (RB Lipsk) oraz wspomniani monachijczycy.

Golden Boy to nagroda, która przyznawana jest dla najlepszego zawodnika w Europie do lat 21. W finalnym głosowaniu bierze udział dokładnie 40 przedstawicieli mediów z całej Europy. Przypominamy zarazem, że przed rokiem zwyciężył obecny pomocnik Atletico – Joao Felix.

Nominowani piłkarze z Bundesligi:

Bayern Monachium: Alphonso Davies, Tanguy Nianzou
Borussia Dortmund: Jadona Sancho, Erling Haaland
Schalke 04: Ozan Kabak
RB Lipsk: Dennis Borkowski

Dla przypomnienia warto jeszcze wspomnieć, że w przeszłości, a będąc dokładniejszym w 2016 roku zwyciężył ówczesny piłkarz Bayernu ‒ Renato Sanches.

„Tuttosport” będzie rzecz jasna sukcesywnie zmniejszał liczbę nominowanych piłkarzy, po czym ostatecznie zostanie wyłoniony zwycięzca 2020 roku.

>>> Głosować można tutaj <<<

Źródło: Tuttosport
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...