Gnabry wychwalany za genialny występ

Wczorajszy wieczór i show z pewnością zostało skradzione przez mistrzów Niemiec, którzy mimo początkowych problemów rozbili na wyjeździe Tottenham Hotspur aż 7:2.

Koncertowe spotkanie rozegrał przede wszystkim skrzydłowy bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Serge Gnabry. Młody Niemiec w drugiej połowie starcia na Tottenham Hotspur Stadium w Londynie wpisał się na listę strzelców 4-krotnie i w pełni zasłużenie został wybrany Piłkarzem Meczu.

Po zawodach na temat wyczynu pomocnika „Gwiazdy Południa” wypowiedział się nie tylko trener Niko Kovac, ale i również koledzy 24-latka z zespołu.

Niko Kovac:

− Chciałbym pochwalić cały zespół, graliśmy jako jedność. Cztery bramki Serge’a to ukoronowanie tego meczu. To z pewnością jego najlepszy występ, ale jestem również zadowolony z tego, jak bronił i pomagał w defensywie. Już przeciwko Paderborn zagrał bardzo dobrze, ale dziś był fantastyczny. W ataku jest wyjątkowy.

Manuel Neuer:

Co można jeszcze powiedzieć? Strzelał z każdej pozycji, był po prostu niesamowity!

Joshua Kimmich:

− W pierwszej połowie mieliśmy nieco szczęścia, ale w drugiej połowie pokazaliśmy już dosyć niesamowity futbol, a zwłaszcza Serge. Przed pójściem do łóżka Serge otrzyma ode mnie buziaka w czoło. Jego wyczyn jest czymś niewiarygodnym.

Niklas Suele:

− Serge to mój dobry kumpel i jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu. To był jego wieczór. Po meczu zażartowałem z niego, ponieważ zmarnował jedną okazję. Musimy to poprawić (śmieje się – przyp. red.).

Źródło: Sky / ARD / UEFA / FCB.tv