DieRoten.pl

Gnabry Piłkarzem Listopada w Bundeslidze

09.12.2022, 11:12:22

Poznaliśmy już laureata czwartej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w kampanii 2022/23, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Jak zwykle nominowanych było sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden gracz Bayernu Monachium – Serge Gnabry. Jeśli mowa o miesiącu listopad, to ostatecznie zwycięzcą okazał się Gnabry, który ma za sobą bardzo udane tygodnie w zespole monachijczyków.

Nominowani byli:

− Christopher Nkunku (RB Lipsk)
− Serge Gnabry (Bayern)
− Dominiki Szoboszlai (RB Lipsk)
− Jermie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen)
− Christoph Baumgartner (TSG Hoffenheim)
− Jonas Hofmann (Gladbach)

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

>>> Głosować na zawodnika danego miesiąca zawsze można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Sheraldo Becker (Union Berlin).
Wrzesień: Niclas Fuellkrug (Werder).
Październik: Niclas Fuellkrug (Werder).
Listopad: Serge Gnabry (Bayern).

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)13.12.2022 07:43
Gratulacje. zasłużył. Szkoda, że blado na mundialu wypadł.
10.12.2022 13:48
Zasłużenie, ale na mundialu pograł tyle co nic...
09.12.2022 23:51
09.12.2022 12:42
Gratulacje, zasłużył na tę nagrodę!!
09.12.2022 11:36
W końcu jakiś nasz zawodnik.