DieRoten.pl

Gnabry: Musiala to nadal słodki maluch

15.09.2021, 11:56:01
FotoOlimpik

Już w zeszłym sezonie 18-letni Jamal Musiala robił wielką furorę w niemieckiej piłce, zaś począwszy od sezonu 2021/22, młody Niemiec ponownie imponuje swoją grą.

Jakiś czas temu w obszernym wywiadzie dla niemieckiego „Sport1” na temat Jamala wypowiedział się Serge Gnabry, który podobnie jak reszta piłkarzy bawarskiego klubu bardzo wysoko ceni 18-latka i jego lekkość w grze.

Podczas rozmowy z dziennikarzem pomocnik odniósł się również między innymi do tematu obecnej kadry Bayernu i jej szerokości oraz swojej dalszej przyszłości w Monachium (umowa 26-latka z FCB obowiązuje dokładnie do 30 czerwca 2023 roku).

Pozostałe fragmenty wypowiedzi skrzydłowego „Gwiazdy Południa” znajdziecie poniżej. Serdecznie zachęcamy do krótkiej lektury.

Serge Gnabry na temat:

…Jamala Musiali:

„…Nadal jest słodkim maluchem, bardzo młodym chłopcem, który z łatwością gra w piłkę. W jego rozwoju to właśnie czas gry jest tym, co sprawia, że się rozwija i dojrzewa.”

…przedłużenia umowy z FCB:

„…Oczywiście, że w Bayernie czuję się bardzo dobrze. Jednakże mój kontrakt jeszcze trochę obowiązuje. Zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości.”

…swojej formy:

„…Czuję się całkiem dobrze. Zaczynam wracać do pełni sił. Ostatnie bramki zdecydowanie pomogły mi odzyskać pewność siebie. Chcę teraz przenieść moją formę z klubu na reprezentację.”

…transferów w Europie:

„…Oczywiście, że rozmawiamy o transferach, które miały miejsce tego lata. To było istne szaleństwo. To będzie inny futbol, inne drużyny. Wielu potencjalnych kandydatów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów bardzo się wzmocniło.”

…kadry Bayernu:

„…Z naszą drużyną wszystko jest możliwe. Mamy razem dobry skład, dobrą strukturę i wzajemne zrozumienie. Takie rzeczy są bardzo ważne. Jeśli chodzi o nasz potencjał, to jest on topowy, nie musimy o tym mówić.”

…głębi składu kadry narodowej Niemiec:

„…Zauważyłem, jaką mamy brutalną jakość. Tak było jednak zawsze. W takim kraju jak Niemcy, zawsze znajdzie się nowy talent, który przebije się do kadry. Mamy bardzo utalentowaną młodzież. Hansi ma w czym wybierać. To dobre dla niemieckiego futbolu.”

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (6)

reklama16.09.2021 06:00
Cóż, powinien zostać.
15.09.2021 23:33
Wszystko zaczyna grać, atmosfera dobra a gracze wracają do najwyższej formy:)
15.09.2021 18:12
Ach ta niesamowita fotografia Serge'a :))
#MiaSanMia
15.09.2021 15:58
Serge spokojnie przedłuży kontrakt z Bayernem. Tu jest jego dom.
15.09.2021 14:08
@tapczan niekoniecznie tak musi być, każdy zawodnik woli jednak mówić w ten sposób żeby liczyć na większą kasę i większe zainteresowanie jego osobą
15.09.2021 12:35
"...Jednakże mój kontrakt jeszcze trochę obowiązuje. Zobaczymy, co się wydarzy w przyszłości." - chyba nie zapowiada się niestety na szybkie przedłużenie umowy tylko będzie zabawa ala Kimmich/Goretzka.