DieRoten.pl

Głosowanie na Zawodnika Listopada w BL

fot.
Reklama

Poznaliśmy już nominowanych graczy do trzeciej nagrody Zawodnika Miesiąca w Bundeslidze w sezonie 2022/23, która została wprowadzona do rozgrywek ligowych w Niemczech przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej w sezonie 2018/19.

Przypominamy o możliwości oddawania swoich głosów na Piłkarza Listopada w Bundeslidze. Głosować można jeszcze tylko dziś.

Jak zwykle nominowanych jest sześciu zawodników. Tym razem w ich gronie znalazł się jeden reprezentant Bayernu Monachium. Nominowani są Serge Gnabry (Bayern), Dominiki Szoboszlai (Lipsk), Christopher Nkunku (Lipsk), Jermie Frimpong (Leverkusen), Christoph Baumgartner (Hoffenheim) i Jonas Hofmann (Gladbach).

W głosowaniu na najlepszego gracza danego miesiąca biorą udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbywa się w dwóch etapach (nominowanych zawsze będzie 6).

Selekcja do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Piłkarz Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu graczy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani do tytułu Piłkarza Listopada:

− Christopher Nkunku (RB Lipsk)
− Serge Gnabry (Bayern)
− Dominiki Szoboszlai (RB Lipsk)
− Jermie Frimpong (Bayer 04 Leverkusen)
− Christoph Baumgartner (TSG Hoffenheim)
− Jonas Hofmann (Gladbach)

>>> Głosować można tutaj <<<

Wyniki wszystkich głosowań znajdziecie poniżej. Przy każdym głosowaniu będziemy uzupełniać poniższe zestawienie o kolejne nazwiska.

Sierpień: Sheraldo Becker (Union)
Wrzesień: 
Niclas Fuellkrug (Werder)
Październik: Niclas Fuellkrug (Werder)
Listopad: 
Grudzień: 
Styczeń: 
Luty: 
Marzec: 
Kwiecień:
Maj:

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...