DieRoten.pl
Reklama

Gladbach włącza się do walki o Zirkzee

fot.
Reklama

Tego lata klub ze stolicy Bawarii opuściło już wielu zawodników pierwszego zespołu. Niewykluczone jednak, że w najbliższych tygodniach z FCB odejdą kolejni gracze.

Na ten moment najgorętszym kandydatem do odejścia z bawarskiego klubu jest Joshua Zirkzee, który w poprzednim sezonie 2021/22 miał okazję reprezentować barwy RSC Anderlecht w ramach rocznego wypożyczenia.

Choć jakiś czas temu spekulowano o możliwej szansie w Bayernie, to niemalże wszystkie główne źródła związane z FCB donoszą, że młody Holender odejdzie tego lata z ekipy rekordowego mistrza Niemiec. Zainteresowanie usługami utalentowanego napastnika jest wręcz ogromne.

Wedle różnych doniesień, o 21-latka zabiegają drużyny z Anglii, Włoch, Hiszpanii czy Niemiec. Sam zawodnik nie podjął jeszcze żadnej decyzji, ale obecnie najbardziej konkretne starania poczynił Stuttgart, który kontaktował się już z „Bawarczykami” w sprawie letniego transferu.

Monachijczycy liczą na 20 milionów euro, podczas gdy stuttgartczycy mają nadzieję na porozumienie w okolicach 13 milionów euro podstawy plus bonusy. Bawarski klub ma jednak jeden ważny warunek – w umowie sprzedaży musi zostać zawarta klauzula wykupu w przyszłości, z czym VfB nie ma żadnych problemów.

Florian Plettenberg z portalu „Sky” donosi jeszcze, że do walki o Zirkzee miała ostatnio dołączyć Borussia M’Gladbach. Dziennikarz informuje, że mimo zainteresowanie z Serie A i Premier League, Joshua preferuje niemiecki kierunek. Potencjalnej decyzji należy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...