DieRoten.pl

Gerland: Lewy może pobić rekord 40 goli w sezonie

13.03.2021, 11:29:43
FotoOlimpik

Robert Lewandowski może pokazać się bardzo pokaźnym dorobkiem na obecnym etapie rozgrywek niemieckiej Bundesligi. W końcu mowa o 31 bramkach po zaledwie 24 kolejkach!

Dokładnie dziś o 15:30 Bayern Monachium rozegra kolejne spotkanie na krajowym podwórku − tym razem podopiecznym Hansiego Flicka przyjdzie zagrać na wyjeździe z Werderem Bremą.

W nadchodzącym starciu z bremeńczykami, kolejny rozdział w historii niemieckiego futbolu może napisać Robert Lewandowski, któremu brakuje już tylko jednego gola, aby zrównać się z drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii Bundesligi − Klausem Fischerem.

Co więcej mając na uwadze dotychczasowe 31 bramek po 24 kolejkach, Polak jest bardzo blisko wyrównania lub nawet pobicia rekordu legendarnego Gerda Muellera (40 trafień). Z tej okazji na temat 32-latka, obszernego wywiadu dla oficjalnego portalu „FCB.de” udzielił asystent Flicka, czyli legendarny już w świecie Bayernu Hermann Gerland.

Hermann Gerland na temat:

...długości dalszej kariery Roberta:

„...Lewy jest w świetnej formie i bardzo rzadko jest kontuzjowany. Jestem przekonany, że będzie mógł grać jeszcze przez kilka lat.”

...Roberta jako najlepszego napastnika na świecie:

„...Czy jest najlepszym napastnikiem na świecie? Bez żadnego gdybania i ale! Zdobywa najwięcej bramek i w końcu słusznie wybrano go Najlepszym Piłkarzem.”

...pobicia rekordu Gerda Mullera (40 goli):

„...Z takim tempem strzelania bramek, jest to zdecydowanie do zrobienia! Ale przed nami jeszcze trudne mecze. Robert musi zdobyć 9 bramek w 10 spotkaniach.”

...dorobku Roberta i możliwości dogonienia Fischera:

„...31 bramek na tym etapie sezonu, to niesamowity dorobek i po raz kolejny pokazuje, że Lewy jest absolutnie światowej klasy, nie został wybrany Najlepszym Piłkarzem Roku FIFA przez przypadek. Klaus był wspaniałym piłkarzem, światowej klasy napastnikiem o niesamowitym tempie strzelania i imponującej grze w powietrzu. Grałem przeciwko niemu, a później trenowałem go w VfL Bochum. Fakt, że Robert jest teraz o krok od dogonienia go, po raz kolejny dowodzi, jak wielkie umiejętności posiada. Od momentu swojego transferu do Niemiec, Lewy udowadnia raz po razie, jak wielkie zagrożenie pod bramką jest w stanie stworzyć.”

...Lewego w czasach Muellera i Fischera:

„...Czy strzeliłby w czasach Muellera i Fischera tyle bramek? Trudno to ocenić. Poza stylem gry i taktyką, zmieniły się również zasady w porównaniu z przeszłością. Dlatego porównania między przeszłością a teraźniejszością są bardzo trudne.”

...pobicia rekordu 365 goli Gerda:

„...Pobicie rekordu 365 bramek Gerda? To prawie 100 goli (śmieje się). To całkiem dużo.”

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama13.03.2021 20:44
Trzymam kciuki, jeszcze kilka tygodni temu wydawało mi się to niemożliwe ale teraz jest realna szansa. Szkoda,że nie wpadł dzisiaj co najmniej dublet ale trudno, lecisz Robert dalej.
13.03.2021 18:26
W tym sezonie się uda!! Jestem tego pewny!!
13.03.2021 15:39
Niech pobija jak najbardziej. To w zasięgu ręki jest te 40 goli.
13.03.2021 13:47
Jeśli dzisiaj Lewy dołoży jakieś brameczki to Rekordzik padnie ;) jak nie teraz to już nigdy ;)
13.03.2021 12:56
Dzisiejszy mecz może być decydujący, bo później kilka wymagających rywali gdzie będzie trudniej o łatwe bramki - VfB w formie, Lipsk, Bayer, Wilki, Gladbach czy Eintracht.
13.03.2021 12:13
Nie ma co dzielić skóry. Na razie trzeba zwrócić uwagę na to, że po przerwie na reprezentację nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji i czy będzie potrzebował odpoczynku czy też nie.
Trzeba liczyć że dzisiaj i za tydzień nabije kilka bramek.
13.03.2021 11:43
Jest blisko, ale czy ostatecznie da radę? Przekonamy się, niewątpliwie nie będzie łatwo.