DieRoten.pl
Reklama

Galm: To będzie emocjonalny futbol

fot. Tim S Peters / Shutterstock.com
Reklama

Dziś do akcji wkraczają nie tylko zawodnicy pierwszej drużyny Bayernu, ale i również młodzieżowe drużyny bawarskiego klubu.

Swoje spotkanie rozegrają przede wszystkim piłkarze FCB do lat 19, których czeka bardzo ważne i prestiżowe spotkanie – w derbowym pojedynku ósmej kolejki ligowej, rywalem monachijczyków będzie 1. FC Nuernberg U-19.

Starcie na Sportpark Valznerweiher w Norymberdze rozpocznie się dokładnie o 13:00. Zawodnicy Bayernu są świadomi słabego startu w nowym sezonie, dlatego też Tarek Buchmann i spółka są zdeterminowani, aby odrobić jak najwięcej strat do końca roku. Podobnego zdania jest trener U-19, czyli Danny Galm.

− Wiemy czego się spodziewać w Norymberdze - wysoce emocjonalnego futbolu. Chcemy wykorzystać nasze zwycięstwo w Młodzieżowej Lidze Mistrzów i odnieść sukces także w lidze – powiedział przed meczem trener Galm.

To nie koniec młodzieżowej piłki w wykonaniu monachijczyków na dziś, albowiem o 16:00 czeka nas kolejne derbowe i szlagierowe spotkanie – Bayern U-17 zmierzy się na wyjeździe z ekipą TSV 1859+1 Monachium U-17 w ramach młodzieżowych rozgrywek.

Warto podkreślić przy okazji, że odkąd trenerem FCB U-17 został Michael Hartmann, zawodnicy bawarskiego klubu są niepokonani od 9 spotkań (7 zwycięstw, 2 remisy oraz bilans bramkowy 28:11).

Źródło: Campus
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...