Galm: Popełniliśmy zbyt wiele błędów

Podczas gdy wiele zespołów Bayernu wciąż walczy na różnych frontach, to sezon ligowy 2022/23 w przypadku drużyny do lat 19 dobiegł już końca.

Przed tygodniem młodzi monachijczycy rozegrali swoje ostatnie ligowe spotkanie w ramach kampanii 2022/23 – niestety, ale piłkarze Bayernu U-19 po serii siedmiu meczów bez porażki, musieli pogodzić się z klęską 1:2 przeciwko SC Freiburg U-19.

W rozmowie dla klubowych mediów, na temat wspomnianego wyżej pojedynku oraz zakończenia rozgrywek ligowych, wypowiedział się trener Danny Galm, który podkreślił, że w starciu z fryburczykami, FCB U-19 popełniło zbyt wiele drobnych błędów. Niemiec wrócił też pamięcią do przegranego boju z 1. FCN.

− Zbyt często podejmowaliśmy złe decyzje i mieliśmy zbyt wiele drobnych lapsusów, które na tym poziomie są karane natychmiast – powiedział Galm.

− Co do naszej porażki z Norymbergą, to występ ten nie miał nic wspólnego ze sportem wyczynowym, dlatego porażka była do zaakceptowania również pod względem kwotowym. Chociaż mogliśmy wyciągnąć z tego meczu niewiele pozytywów, to jednak udało nam się potem odwrócić sytuację – dodał.

Mimo wszystko Danny Galm jest zadowolony z rozwoju swoich podopiecznych w drugiej połowie sezonu (FCB U-19 zakończyło zmagania ligowe na piątej lokacie, choć jeszcze jesienią znajdowali się poza pierwszą dziesiątką).

− Ze względu na rozwój i wydajność w drugiej połowie sezonu, możemy zakończyć ligę z dobrym samopoczuciem – podsumował Danny Galm.