Fuellkrug wybrany MVP spotkania, Musiala drugi

Niemiecka reprezentacja narodowa ma już za sobą drugie oficjalne spotkanie w ramach turnieju mistrzostw świata w piłce nożnej.

Rywalem niemieckiej reprezentacji narodowej była drużyna Hiszpanii, która w pierwszym pojedynku na mistrzostwach świata rozbiła Kostarykę 7:0. Co do niedzielnego starcia na Al-Khor Stadium, to kibice byli świadkami 2 strzelonych bramek.

Podczas gdy Hiszpanie jako pierwsi strzelili na 1:0 za sprawą Alvaro Moraty w 62. minucie, to gola na wagę remisu dla zespołu Hansiego Flicka w 82. minucie zdobył Niclas Fuellkrug, który został okrzyknięty jednym z bohaterów tego meczu.

Bardzo dobry występ snajpera Werderu oraz autora cennego trafienia został doceniony przez kibiców, którzy w ostatnim czasie mogli głosować na MVP tego starcia. Koniec końców „Fulle” zdobył 53,1% wszystkich głosów i został wybrany Piłkarzem Meczu.

Drugie miejsce zajął z kolei pomocnik Bayernu, a będąc dokładniejszym Jamal Musiala, który zaliczył asystę przy bramce Niemców na 1:1. 19-latek otrzymał 28,2% głosów. Podium zamyka zaś grający na środku obrony Antonio Ruediger.

TOP 3:

1. Niclas Fuellkrug - 53,1%.
2. Jamal Musiala - 28,2%.
3. Antonio Ruediger - 6,1%.

Kolejną okazję do zaprezentowania swoich możliwości, Jamal Musiala i spółka będą mieć już jutro, kiedy to rozegrają trzeci mecz grupowy – tym razem ich rywalem będzie Kostaryka (początek tego spotkania o 20:00).