DieRoten.pl
Reklama

Fuehrich na celowniku Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

Choć do otwarcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, to media od dawna spekulują już o możliwych ruchach.

Wiele plotek dotyczy również Bayernu Monachium, którego kierownictwo sportowe z Eberlem i Freundem na czele, stoi przed nie lada wyzwaniami w związku z koniecznością przebudowy pierwszego zespołu oraz zmiany trenera.

Od pewnego czasu w mediach krążą informacje, że na celowniku „Bawarczyków” znalazł się Chris Fuehrich, który wraz ze swoimi kolegami z VfB Stuttgart rozgrywa bardzo, ale to bardzo dobry sezon 2023/2024. Najnowsze doniesienia w sprawie niemieckiego skrzydłowego przedstawił ostatnio Florian Plettenberg z portalu „Sky”.

Brak konkretnych negocjacji

Niemiecki reporter potwierdza po raz kolejny, że Fuehrich znajduje się na liście życzeń Bayernu Monachium. Mówi się, że monachijczycy śledzą sytuację i rozwój pomocnika. Mimo wszystko wbrew niektórym plotkom, Eberl i spółka nie prowadzą żadnych konkretnych negocjacji z piłkarzem i jego agentem.

Sam 26-latek wyobraża sobie przenosiny na Allianz Arenę, lecz pod pewnymi warunkami. Z drugiej strony monachijczycy pozostają w kontakcie z przedstawicielami Chrisa.

Zanim „Bawarczycy” ruszyliby po Niemca, to musieliby najpierw wyjaśnić przyszłość swoich skrzydłowych, czyli Sane, Comana, Gnabry’ego oraz Zaragozy. Poza FCB, zainteresowanie Fuehrichem wyrażają także m. in. RB Lipsk, Bayer 04 oraz Borussia Dortmund. Jeśli VfB awansuje do Ligi Mistrzów w sezonie 2023/24, to zawodnik będzie dostępny za około 20 mln euro (klauzula odejścia).

Chris Fuehrich

26-letni pomocnik w bieżącym sezonie 2023/2024 wystąpił łącznie w 30 spotkaniach na krajowym podwórku (Bundesliga i Puchar Niemiec), zaś jego dorobek w tym czasie to 8 bramek oraz 7 asyst.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...