DieRoten.pl
Reklama

Freund chwali Tela, Kane’a i de Ligta

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Po rozegraniu niedawnego meczu ligowego z Bochum, na temat wygranej wypowiedziało się wiele osób związanych z Bayernem Monachium.

W rozmowie dla telewizji „Sky” swoje zdanie wyraził przede wszystkim nowy dyrektor sportowy monachijczyków, czyli Christoph Freund, który pracę w FCB rozpoczął dokładnie 1 września 2023 roku.

Austriak odniósł się między innymi do Harry’ego Kane’a, który przypomnijmy zdobył 3 bramki w starciu z Bochum. Ponadto nie zabrakło też pytań o Matthijsa de Ligta, który powrócił do wyjściowej XI mistrzów Niemiec po dłuższej przerwie.

− Harry jest z dala od Wysp po raz pierwszy w swojej karierze. Był w Tottenhamie przez bardzo, bardzo długi czas. Jestem przekonany, że odnajdzie się u nas na dobre. Jest bardzo popularny w drużynie i jest ważnym czynnikiem. Z Bochum potwierdził swoją jakość trzema bramkami i dwiema asystami. To dobrze dla niego. Czuje się komfortowo u nas, nie możemy się doczekać kolejnych tygodni z nim – powiedział Freund.

− To absolutny profesjonalista, który trenował naprawdę dobrze. Jest graczem zespołowym. Widać było, że jest gotowy. Zagrał naprawdę dobrze, strzelił świetną bramkę i zaprezentował się naprawdę dobrze. Jest naprawdę silnym środkowym obrońcą, a mamy takich trzech. Dlatego to trudna rywalizacja – dodał.

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium odniósł się również do utalentowanego Mathysa Tela, który od początku sezonu imponuje swoimi liczbami – Francuz notuje udział przy bramce średnio co 29 minut w kampanii 2023/2024.

− Chłopak swoją grą sprawia niesamowitą radość. Ma nie tylko super charakter, ale i również mentalność – o takim młodym piłkarzu możesz zwykle tylko marzyć! – podsumował Christoph Freund.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...