DieRoten.pl

Flick krytykuje napięty terminarz Ligi Narodów

11.06.2022, 10:34:57
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu rozpoczęła się druga w tym roku przerwa reprezentacyjna, w trakcie której rozegranych zostanie wiele międzynarodowych spotkań.

Warto jednak wspomnieć, że po bardzo długim sezonie 2021/22, niemalże wszystkie reprezentacje rozegrają w sumie po cztery spotkania w bardzo krótkim odstępie czasu, co jest mocno krytykowane w środowisku piłkarskim.

Ostatnio temat ten poruszył Hansi Flick, który skrytykował napięty terminarz Ligi Narodów podczas konferencji prasowej przed meczem niemieckiej kadry narodowej z Węgrami (spotkanie dziś o 20:45). Selekcjoner „Die Mannschaft” odniósł się również do swojej kadry oraz Thomasa Muellera.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia niemiecki szkoleniowiec, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do krótkiej lektury.

Hansi Flick na temat:

…możliwego wygwizdania Goretzki:

„…Nie stanowi to dla nas problemu, ponieważ każdy z nas rozegrał już wiele meczów, w których atmosfera na stadionie była gorąca. To drobnostka, każdy musi sobie z tym radzić”.

…kontuzji Gnabry’ego:

„…Występ Serge'a Gnabry'ego w jutrzejszym meczu stoi pod znakiem zapytania. Nabawił się problemów mięśniowych z łydką. Mamy jeszcze czas i poczekamy do jutra, aby się przekonać, czy może zagrać czy nie”.

…napiętego terminarza:

„…Cztery mecze to za dużo. Trzeba połączyć te dwa lata. Mieliśmy pandemię, więc wiele gier zostało odłożonych na później. Piłkarze nie mieli prawie żadnych przygotowań, a potem wracają do codziennej rutyny. Następnie co cztery dni znów są poddawani wyzwaniom. Należy zastanowić się, w jaki sposób można dać zawodnikom odpocząć. To są rzeczy, których oczekuje się od ekspertów z odpowiednich organów”.

…Thomasa Muellera:

„…Znam Thomasa od bardzo dawna. Jest ważny dla każdej drużyny, potrafi ją prowadzić i ma ogromną jakość. Pokazał, że potrafi nie tylko zdobywać bramki, ale także asystować. Jest przyzwyczajony do osiągania najlepszych wyników na wysokim poziomie”.

…meczu z Węgrami:

„…Byliśmy zadowoleni z ostatniego treningu. Po Anglii jest to najtrudniejsze zadanie, jakie można mieć. Węgrzy są bardzo zwarci w defensywie i nie pozostawiają prawie żadnej przestrzeni. Musimy oprzeć się na występie w Anglii, każdy musi wykazać się stuprocentową gotowością do pracy. To będzie bardzo duże zadanie”.

…możliwego występu Trappa:

„…Nie będzie żadnej zmiany w bramce. Manuel Neuer będzie bronił dostępu do naszej bramki”.

źródło: DFB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)12.06.2022 18:20
W ogóle cała na LN jest niepotrzebna. Mundial za pół roku, ledwo co sezon się skończył, a tu jeszcze muszą grać.
11.06.2022 18:26
Kasa w uefa zgadza się, reszta nie liczy się.
11.06.2022 18:05
Cała ta liga narodów to niepotrzebny twór, na siłę wymyślają turnieje nie patrząc na zdrowie graczy!!
11.06.2022 10:42
Bez sensu ta LN po sezonie ligowym...FCBM!