DieRoten.pl
Reklama

Flick: Jesteśmy optymistycznie nastawieni do EURO

fot.
Reklama

Wczorajszego późnego popołudnia zgodnie z wszelkimi zapowiedziami, doszło do wyczekiwanego spotkania władz Niemieckiego Związku Piłki Nożnej.

Warto podkreślić na wstępie, że oprócz władz DFB (prezydenta Bernda Neuendorfa oraz wiceprezydenta Akiego Watzke), na spotkaniu obecny był również selekcjoner Niemiec, czyli Hansi Flick.

Jeszcze do wczoraj spekulowano, że po rozwiązaniu kontraktu z Oliverem Bierhoffem, 57-letni trener może zrezygnować z posady opiekuna „Die Mannschaft”, ale koniec końców Niemiec zamierza kontynuować swoją pracę, zwłaszcza że EURO 2024 jest dla niego wielkim celem.

− Ja i mój sztab szkoleniowy jesteśmy optymistycznie nastawieni do mistrzostw Europy we własnym kraju. My jako zespół możemy osiągnąć znacznie więcej niż pokazaliśmy w Katarze – powiedział Flick.

− Przegapiliśmy tam wielką szansę. Wyciągniemy z tego wnioski. Mam zaufanie do wspólnej drogi, którą uzgodniliśmy z Berndem Neuendorfem i Akim Watzke – dodał.

− Wszyscy chcemy, aby całe Niemcy ponownie zebrały się za drużyną narodową podczas mistrzostw Europy w 2024 roku  w naszym kraju – podsumował Hansi Flick.

Jeśli mowa o wyborze nowego menadżera niemieckiej reprezentacji narodowej, to podczas wczorajszego spotkania uzgodniono, że w najbliższym czasie omówiona zostanie struktura działalności tego obszaru sportowego, po czym DFB wybierze następcę Bierhoffa.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...