DieRoten.pl

Flick: Jesteśmy brutalnie rozczarowani

24.11.2022, 07:48:35
FotoOlimpik

Wczorajszego późnego popołudnia swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Koniec końców Niemcy ku zaskoczeniu ponieśli porażkę i rozpoczęli mistrzostwa świata od 1:2 z Japonią. Po zakończeniu spotkania tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz selekcjoner Hansi Flick, który nie krył swojego wielkiego rozczarowania.

Hansi Flick:

− Jesteśmy brutalnie rozczarowani. Nie tylko ja, ale także sztab trenerski i zawodnicy. W pierwszej połowie mieliśmy 78 procent posiadania piłki i słusznie objęliśmy prowadzenie. W fazie, w której przeważaliśmy, mieliśmy wiele szans na zdobycie bramki, nie wykorzystaliśmy ich. Potem popełnialiśmy zbyt wiele błędów w II połowie. Musimy to przenalizować i dużo nadrobić. Mamy jakość, aby pokonać Hiszpanię.

Manuel Neuer:

− Niewykorzystane szanse i niewystarczająca obrona były przyczyną porażki. Japonia mocniej naciskała, a nam zabrakło opanowania i dobrego ustawienia. Przy lepszych podaniach i większej pewności siebie byłoby znacznie lepiej. Sprawiliśmy, że przeciwnik stał się silny.

Thomas Mueller:

− Czuliśmy, że przez długie odcinki graliśmy dobry mecz. Ale dobra gra charakteryzuje się zamienianiem szans na bramki. To śmieszne, że teraz stoimy tu z porażką. Sposób w jaki straciliśmy bramki - nie przegraliśmy niezasłużenie. W końcu za brak skuteczności musimy winić siebie. Porażka na starcie to dokładnie odwrotność tego, czego potrzebujesz. Musimy wygrać z Hiszpanią.

Ilkay Guendogan:

− Za bardzo ułatwiliśmy zadanie Japończykom. Sposób, w jaki traciliśmy bramki, był zdecydowanie zbyt łatwy. Szczególnie ta druga - nie wiem, czy kiedykolwiek na mundialu strzelono łatwiejszą bramkę. To nie może się zdarzyć, jesteśmy na mistrzostwach świata. Przez większą część meczu dominowaliśmy. Mieliśmy niesamowite okazje i nie zdobyliśmy drugiej bramki. Nie gramy źle na pozycjach, ale brakuje nam przekonania.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (10)24.11.2022 18:03
Sami skomplikowali sobie sytuację w grupie!!
24.11.2022 11:21
Żałosne było to, że niby tyle sytuacji, a ostatecznie nikt nie mówi, że Japonia wygrała niezasłużenie. Bo zasłużyła. Wyczekali i zadali dwa ciosy jak zupełnie przeciętnej drużynie. I po zabawie praktycznie.
24.11.2022 10:22
Niemcy grali przewidywalnie i naiwnie, szczegolnie w 2-gie polowie. 1-0 a oni dalej wysoka linia i narazali sie na kointrataki. teraz moga powoli pakowac walizki...
24.11.2022 10:11
Frajerstwo ale z drugiej strony wyszło, że obrona jest naprawdę przeciętna. Choć bronić i walczyć powinien cały zespół. Japonia to robiła, Niemcy nie.
24.11.2022 10:04
Trudno nie być rozczarowanym, Niemcy mieli wszystko żeby zamknąć to spotkanie jeszcze w pierwszej połowie (a jeśli nie zamknąć to z pewnością wypracować sobie taką przewagę bramkową, która byłaby już dla Japonii nie do odrobienia). Trudno, taki jest czasem futbol, trzeba zacisnąć zęby i spróbować wygrać dwa kolejne mecze, choć jak już wspomniałem - strasznie zrozpaczony wcześniejszym powrotem piłkarzy Bayernu nie będę.
24.11.2022 09:57
Oglądałam tylko 1 połową i to z doskoku w pracy, ale jak teraz patrzę skrót to nie ma co skreślać Niemców. Trochę więcej szczęścia i może im się udać z Hiszpanią. Duży problem to niestety te jełopy w obronie. Nie bez powodu Bayern nie patrzy na rodzimy rynek pod kątem obrońców :/
24.11.2022 09:11
Jeszcze oklep z Hiszpania i mogą wracać do domu z czego nie będę płakać
24.11.2022 08:18
Niemcy mocno sobie skomplikowali sytuację. O Kostarykę jestem spokojny ale z Hiszpanią to będzie trudny mecz. Mogli chociaż zremisować z Japonią i byłoby lepiej. Ach. Coś czuję, że Niemcy szybko do domu wrócą. Obym się mylił i wczorajszy mecz to wypadek przy pracy a dalej będą same zwycięstwa.
24.11.2022 08:17
Flick zrzucający winę na zawodników czy Guendogan publicznie narzekający na kolegów niestety nie wróży niczego dobrego przed spotkaniem z Hiszpanią.
24.11.2022 08:00
Tak to jest Herr Flick jak sie jedzie z misja do obcego kulturowego kraju i probuje narzucic “swoje jedyne prawilne moralne “zasady ( generalnie wszystko to z czego oni maja beke) a potem okazuje sie, ze trzeba rozegrac mecz z Japonia i zaraz potem wyprac bielizne…

Obyscie sie ogarneli Panowie!!!