DieRoten.pl

Bayern Monachium w meczu otwierającym 2021 rok, pokonali wczorajszego wieczoru na własnym podwórku drużynę FSV Mainz, gdzie tymczasowym trenerem jest Jan Siewert.

Bayern nie zaprezentował się zbyt dobrze w pierwszych 45 minutach i zasłużenie schodził z boiska przegrywając 2:0. Po zmianie stron gra mistrzów Niemiec uległa jednak zdecydowanej poprawie i ostatecznie „Bawarczycy” rozbili swoich rywali aż 5:2.

Po meczu na konferencji prasowej na liczne pytania dziennikarzy odpowiadał trener Hansi Flick, który odniósł się między innymi do zmian, jakich dokonał w przerwie, swojej reakcji oraz występu Leroya Sane, który nieco wcześniej również udzielił swojego głosu w strefie mieszanej.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi szkoleniowca bawarskiego klubu. Zachęcamy do lektury.

Hansi Flick na temat:

…zmian dokonanych w przerwie:

„…Te zmiany dobrze nam zrobiły. Chodziło głównie o to, abyśmy zaczęli brać udział w pojedynkach. Wywalczyliśmy te zwycięstwo. Nasze zachowanie w obronie w pierwszej połowie meczu nie było tym, czego oczekuje się od topowego zespołu. Niedbale braliśmy udział w pojedynkach i łatwo dopuszczaliśmy naszych rywali do okazji bramkowych.”

…swojej reakcji w przerwie:

„…Czasami również potrafię być głośny, nie mam z tym problemu. Nie lubię jednak rzucać słów na wiatr. Daję swoim piłkarzom jasne wskazówki. Czasami musisz wyrazić się bardzo jasno i wskazać, co jest nie tak. Tak też było w przerwie.”

…występu Sane i możliwego wystrzału formy:

„…Wszyscy na to liczymy. Leroy zdaje sobie jednak sprawę, że to jest wymagane w każdym meczu bez wyjątku. Zawsze musimy podchodzić do spotkania z właściwym nastawieniem, czego jednak nie zrobiliśmy w pierwszej połowie.”

…letnich transferów, które jeszcze się nie „spłaciły”:

„…Nasi nowi piłkarze dopiero zaczynają. Marc Roca miał problemy mięśniowe, a Bouna Sarr nabawił się urazu jeszcze przed przerwą. W przypadku Costy wiemy, że potrzebuje treningów. Z kolei problemem Choupo jest to, że ma przed sobą Thomasa i Roberta, czyli dwójkę, która praktycznie nie potrzebuje żadnych przerw. Jednakże radzi sobie dobrze.”

…problemów na prawej obronie:

„…Na bokach potrzebujemy zawodników, którzy popełniają niewiele błędów i są niebezpieczni w grze do przodu. Kimmich to udowodnił w drugiej połowie. Z kolei Davies również zagrał przyzwoicie na lewej stronie.”

źródło: Sky / TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (11)

reklama05.01.2021 11:44
Hansi jest konkretny w szatni.
05.01.2021 10:36
Każdy kto zarządza ludźmi na pewno się zorientował,że do jednego skuteczne będzie takie podejście, do drugiego inne...
W ciągu kilku minut w szatni trzeba zareagować "na skróty" i na szczęście wygląda na to,że Hansi ma tą inteligencję i intuicję,że wie "kiedy jaki guzik jak wcisnąć":-)
05.01.2021 01:26
Nie powinien krzyczeć, zdecydowanie, jeśli ma autorytet. Jeśli go nie ma, to musi drzeć mordę. Ale on go ma.
04.01.2021 23:08
Jeśli trener ma autorytet u piłkarzy to krzyczeć nie musi.
04.01.2021 22:26
Trener musi czasem huknąć, wręcz wskazane
04.01.2021 21:41
Świetnie, że zespół potrafi odwrócić losy spotkania, nawet przegrywając dwoma bramkami do przerwy. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się po przerwie aż takiego pogromu. Jednak wydaje mi się trochę niepokojące, że już od kilku spotkań tracimy bramki jako pierwsi i wogóle tracimy sporo bramek, a mimo to nasz Trener nie znalazł na to rozwiązania. W najważniejszych meczach z najsilniejszymi drużynami taki powrót może się nie udać...
04.01.2021 20:53
Ciekawe co sobie myślą poważni rywale patrząc na taki mecz. Jakby grały dwie kompletnie różne drużyny. Musimy się skupić i zachować balans. Bicie rekordów w straconych bramkach na pewno tego nie ułatwia.
04.01.2021 20:12
Jestem innego zdania, jeżeli nie kupi stopera w styczniu to On może mieć problemu w Czerwcu bo to co gramy w obronie to wygląda na sabotaż.
04.01.2021 19:20
przede wszystkim umie zareagować jak nie idzie
04.01.2021 19:19
Lepiej jasno i konkretnie (czasem może i dosadniej) niż bezsensownie drzeć ryja nie mając żadnego pomysłu.
04.01.2021 19:11
Bayern wyjdzie na prostą, wierzę w to. Po prostu dobrze z oczu patrzy temu Flickowi. Widać, że dobrze chce, że mu wciąż zależy mimo tytułów z zeszłego sezonu.