Flick: Byłbym zły, gdybyśmy stracili bramkę w końcówce

Niemiecka reprezentacja narodowa, gdzie selekcjonerem jest Hansi Flick, rozegrała wczorajszego wieczoru swój pierwszy mecz (towarzyski) w 2022 roku. Rywalem naszych sąsiadów zza Odry był Izrael.

Niemiecka reprezentacja narodowa ostatecznie pokonała Izrael 2:0 i odniosła ósme zwycięstwo z rzędu, odkąd selekcjonerem został Hansi Flick. Po zakończeniu spotkania, swojego głosu użyczyli nie tylko niektórzy zawodnicy kadry Niemiec, ale i również sam trener.

Hansi Flick:

− Jestem zadowolony, ale byłbym zły, gdybyśmy stracili tę bramkę w końcówce. Na tym poziomie trzeba być w pełni skoncentrowanym przez 90 minut. Zagraliśmy bardzo odważnie, mocno naciskaliśmy, Izrael radził sobie bardzo dobrze we fragmentach, a w miarę upływu meczu stawał się coraz bardziej odważny. Ogólnie rzecz biorąc, możemy być zadowoleni z całego zespołu.

Nico Schlotterbeck:

− Muszę podziękować Kevinowi za obronę rzutu karnego. Myślę, że dobrze broniliśmy z tyłu. W ostatnich 15 minutach nie mieliśmy już takiej samej przyczepności. Ale w sumie to był dobry mecz z naszej strony.

Timo Werner:

− Myślę, że stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki, których nie wykorzystaliśmy. Po czteromiesięcznej przerwie był to dobry występ jak na pierwszy mecz w 2022 roku. Jestem napastnikiem, chcę zdobywać jak najwięcej bramek.