FCB World Squad z wygraną 2:1

Kilka dni temu oficjalnie rozpoczęła się trzecia już edycja klubowego projektu pod nazwą FC Bayern World Squad, którego celem jest rozwój i promocja talentów z całego świata.

Przypominamy, że tym razem drużynę FC Bayern World Squad tworzą piłkarze z 18 różnych krajów – wśród nich możemy wymienić polskiego defensora, a mianowicie 18-letniego Dawida Kalbarczyka.

Obecnie zespół, gdzie trenerem jest Roy Makaay, przebywa w Argentynie w ramach letniego obozu przygotowawczego, gdzie oprócz intensywnych sesji treningowych, zaplanowano także trzy sparingi. Monachijczycy mają już dwa spotkania za sobą.

Podczas gdy w pierwszym z nich „Bawarczycy” zanotowali porażkę 0:2 z Estudiantes de La Plata, to w drugim pojedynku towarzyskim pokonali oni młodzieżówkę Argentinos Juniors 2:1. Warto jednak wspomnieć, że do przerwy „goście” z Monachium przegrywali 0:1, choć w większości czasu dominowali swoich rywali.

W szatni trener Makaay znalazł jednak właściwe słowa i odpowiednio zmotywował swoich podopiecznych, którzy podnieśli się i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Bramka wyrównująca padła w 56. minucie za sprawą Siama Yappa. Nieco później golem na wagę wygranej popisał się z kolei Victor Orakpo. Przy okazji warto wspomnieć, że wspomniany wyżej Kalbarczyk pełnił funkcję kapitana.

Kolejny mecz i powrót

Po wygranej nad młodzieżówką Argentinos Juniors, podopieczni Roya Makaaya udali się na Estadio Diego Armando Maradona, gdzie zobaczyli w akcji profesjonalną drużynę Argentinos Juniors (wygrali 3:1 z Defensa y Justicia). Do Monachium lot powrotny zaplanowano na jutro, ale zanim monachijczycy powrócą, to zagrają jeszcze sparing River Plate (14:30 czasu niemieckiego).