FCB II ponownie gromi rywala

Tydzień po nieudanym występie na własnym boisku z FV Illertissen (przegrana 0:2) młody zespół Bayernu Monachium powrócił na swoją odpowiednią drogę i nie dał szans kolejnemu rywalowi. Tym razem sile FCB II nie potrafił przeciwstawić się przed własną publicznością FC Memmingen i musiał uznać wyższość Bawarczyków, przegrywając 0:4. Taki obrót sytuacji sprawia, iż podopiecznym Erika ten Haga potrzebny jest jeszcze tylko jeden punkt, aby zostać Mistrzem Jesieni.

Przed 2943 widzami na Arena Memmingen FCB potrzebował zaledwie 12 minut, aby wyjść na prowadzenie. Wówczas do siatki rywala trafił Daniel Wein. Mimo szybkiej bramki Bawarczycy nie potrafili w pierwszej połowie po raz kolejny pokonać golkipera rywala. Na podwyższenie wyniku spotkania musieli czekać aż do zmiany stron. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Green, zaś niedługo potem z gola cieszył się także Mitchell Weiser (59.). Na osiem minut przed końcem potyczki rezulat pojedynku ustalił Pierre-Emile Hojbjerg (82.).

Sytuacja w tabeli FCB II nadal jest fantastyczna. Na 15 rozegranych spotkań wygrali 13 i przegrali tylko w dwóch potyczkach. W tym czasie do bramki rywala trafiali 46 razy, tracąc przy tym zaledwie 10. Na chwilę obecną najskuteczniejszym piłkarzem jest jeden z najmłodszych zawodników w kadrze (ur. 06.06.1995) Green, który na 11 rozegranych meczów zdobył 10 bramek.

FC Memmingen - FC Bayern II 0:4 (0:1)

FC Memmingen:  Gruber - Ernemann, Nikolic, Bader, Holzapfel - Jocham, Bonfert - Sönmez, Froschauer (84. Makoru), Thönnessen (72. Heger) - Tastan (60. Gröschel)

FC Bayern II:  Zingerle - Schmitz, Wein, Buck, Chessa - Strieder (83. Sallahi), Hojbjerg (86. Scholz) - Rankovic (86. T. Schweinsteiger), Schöpf, Weiser - Green

Sędzia: Johannes Hartmeier (Dettelbach)
Widzów:  2.943
Bramki: 0:1 Wein (12.), 0:2 Green (50.), 0:3 Weiser (59.), 0:4 Hojbjerg (82.)
Żółte kartki: Gruber, Thönnessen, Jocham / -