FCB Frauen żegna się z CL: Arsenal zwycięża 2:0

Wczorajszego wieczoru swoje kolejne oficjalne spotkanie w 2023 roku rozegrały zawodniczki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Arsenal FC 2:0 (2:0) FC Bayern Frauen

Po niedawnym jakże ważnym zwycięstwie w Bundeslidze nad Wolfsburgiem, tym razem piłkarki Bayernu Monachium rozegrały słabsze spotkanie i zostały pokonane w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzyń przez Arsenal.

Koniec końców podopieczne Alexandra Strausa uległy swoim rywalkom 0:2, zaś obie bramki dla londyńskiego klubu na Emirates Stadium padły w zaledwie sześć minut… Tym samym monachijki pożegnały się z Champions League, jako że „Kanonierki” zwyciężyły w dwumeczu 2:1.

− Oczywiście jesteśmy rozczarowani odpadnięciem z Ligi Mistrzów, ale Arsenal zasługiwał na to. Gratulacje dla nich! Oddaliśmy mecz w pierwszych 10 czy 15 minutach pierwszej połowy. Druga część meczu była już bardziej wyrównana – powiedział po meczu trener Straus.

Honoru niemieckiej żeńskiej piłki w Champions League bronią jeszcze zawodniczki VfL Wolfsburg, które po zwycięstwie 1:0 nad PSG w pierwszym meczu, dziś wieczorem zagrają z paryżankami na wyjeździe (początek o 18:45).

FC Bayern Frauen:

Grohs - Rall (80’Laurent), Viggosdottir, Kumagai, Hansen - Stanway, Zadrazil (80’ Lohmann) - Kett (64’ Damnjanovic), Magull (88’ Rudelic), Buehl - Schueller (88. Vilhjalmsdottir).

Bramki:

1:0 Maanum (20’), 2:0 Blackstenius (26’).

Do akcji podopieczne Alexandra Strausa wracają dopiero w niedzielę (2 kwietnia), kiedy to w ramach siedemnastej kolejki ligowej, monachijki zmierzą się na wyjeździe z SV Meppen. Początek starcia na Haensch-Arena zaplanowano dokładnie o 13:00.