DieRoten.pl
Reklama

FCB Frauen melduje się w ćwierćfinale DFB Pokal

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Sezon 2023/24 w przypadku żeńskiej drużyny Bayernu Monachium rozkręcił się już na dobre. Niedawno monachijki walczyły w rozgrywkach Pucharu Niemiec.

Kickers Offenbach 0:6 (0:2) FC Bayern Frauen

W ubiegłą środę do akcji na krajowym podwórku powróciły zawodniczki Bayernu Monachium, które tym razem mierzyły się w ramach 1/8 finału żeńskiego Pucharu Niemiec z ekipą Kickers Offenbach.

Koniec końców monachijki zaliczyły bardzo dobry występ i odniosły zasłużone zwycięstwo, gromiąc swoje rywalki aż 6:0. Jeśli mowa o bramkach dla bawarskiego klubu, to tamtego wieczoru na listę strzelczyń wpisały się kolejno Damnjanović, Lohmann, Baijings, Sehitler oraz dwukrotnie Harder.

− To dobry wynik, mogliśmy sporo rotować, dać niektórym
zawodniczkom odpocząć. Wyrazy szacunku dla Offenbach i kibiców – dali z siebie
wszystko w tym meczu – powiedział trener Alexander Straus.

Jeśli mowa o kolejnym rywalu monachijek w żeńskim DFB Pokal, to zespół prowadzony przez Alexandra Strausa zmierzy się w ćwierćfinale z drużyną FC Carl Zeiss Jena.

FC Bayern Frauen:

Wellmann – Belloumou, Sembrant (81’ Zadrazil), Viggosdottir (57’ Stanway), Hansen - Sehitler, Kerr - Kett, Lohmann (57’ Dallmann), Baijings - Damnjanovic (69’ Harder).

Bramki:

0:1 Damnjanovic (21’), 0:2 Lohmann (24’), 0:3 Baijings (77’), 0:4 Sehitler (85’), 0:5 Harder (88’), 0:6 Harder (90’).

Zawodniczki Bayernu będą miały teraz jeszcze trochę czasu na przygotowania do kolejnego wyzwania na krajowym podwórku – monachijki do akcji wracają 18 lutego, kiedy to w ramach 14. kolejki żeńskiej Bundesligi zmierzą się na własnym podwórku z SGS Essen.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...