FC Bayern mistrzem jesieni!

FC Bayern mistrzem jesieni w Bundeslidze! Podopieczni Juppa Heynckesa przypieczętowali swoje pierwsze miejsce w lidze, pokonując 1.FC Koeln 3:0 (0:0). Nie byłoby w tym nic dziewnego, gdyby nie fakt, iż Bawarczycy od 33. minuty grali w "10", bowiem kompletnie nieodpowiedzialnie zachował się Franck Ribery, który w przeciągu 60 sekund ujrzał dwie żółte kartki. Nie zraziło to jednak Bayernu, który na przerwę schodził przy wyniku 0:0 - po zmianie stron gospodarze rzucili się na przyjezdbych, a efektem tego były trafienia Mario Gomeza (48.), Davida Alaby (63.) oraz Toniego Kroosa (88.).

W składzie na mecz z 1.FC Koeln trener FCb nie dokonał praktycznie żadnej zmiany w porównaniu do potyczki sprzed tygodnia z VfB Stuttgart. W środku pola zagrali Kroos z Anatolijem Tymoszczukiem, zaś na skrzydał wystąpili Ribery z reprezentantem Holandii - Arjenem Robbenem.

Już  pierwsze sekundy pokazały jak będzie przebiegało to spotkanie - równo z gwizdkiem sędziego przyjezdni całym składem stanęli przed swoim polem karnym. Taka gra Kolończyków sprawiła, że gospodarze mieli zatrważającą przewagę w posiadaniu piłki, ale dopiero w 10. minucie potrafili zagrozić rywalom - wówczas zza pola karnego strzelał Franck, jednak jego futbolówkę z największym trudem wybronił Michael Rensing.

W 14. minucie w bardzo dobrej sytaucji po dośrodkowaniu francuskiego pomocnika FCB znalazł się Gomez, ale jego próba nie okazała się skuteczna. Na boisku nie działo się nic ciekawego aż do 33. minuty - w polu karnym Ribery starł się z Sereno, za co obaj otrzymali po żółtej kartce. Niestety chwilę później Ribery dał się sprowokować rywalowi i za swoje zachowanie musiał opuścić murawę Allianz Arena. Do zakończenia pierwszej połowy na boisku nie wydarzyło się nic godnego uwagi.

Po zmianie stron nadal stroną przeważającą był FCb, pomimo iż grali 10 na 11. Po dobrym podaniu od Kroosa Thomas Muller miał dobrą okazję, jednak obronną ręką wyszedł Rensing. Nie minęła nawet minuta od tej sytuacji, a Gomez mógł się cieszyć z 15 bramki - błąd popełnił Pedro Geromela, którego podanie przejął Tymoszczuk. Ukrainiec natychmiast zagrał do Mullera, który na pustą bramkę podał do Gomeza, a snajper Bayernu nie mógł zrobić nic innego jak otworzyć rezultat tego spotkania (48.).

Bezradni przyjezdni mimo gry w przewadze przypatrywali się poczynaniom gospodarzy. Efektem tego była druga bramka dla FCB - z rzutu rożnego piłkę zagrał Kroos. Futbolówki nie potrafił nikt wybić, więc na 4 metrze przejął ją David Alaba, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Rensinga (63.).

Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Kroos, któremu zrewanżował się Alaba, oddając piłkę w polu karnym, aby bawarski pomocnik wpisał się na listę strzelców.

Tym samym FC Bayern zapewnił sobie mistrzostwo jesieni, zdobywając 37 punktów. W niedzielę około godziny 19:30 okaże się, kto zajmie drugie miejsce w tabeli Bundesligi i ile punktów będzie tracił do lidera BL.

FC Bayern - 1. FC Köln 3:0 (0:0)

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoshchuk, Kroos - Robben (76. Gustavo), Müller (52. Alaba), Ribéry - Gomez (78. Olic)

Rezerwowi: Butt, Contento, Pranjic, Petersen

1. FC Köln: Rensing - Brecko (14. Makino), Sereno, Geromel, McKenna, Jemal - Clemens (69. Roshi), Riether, Jajalo, Peszko - Podolski (69. Freis)

Sędzia: Guido Winkmann (Kerken)

Widzów: 69.000

Bramki: 1:0 Gomez (48.), 2:0 Alaba (63.), 3:0 Kroos (88.)

Żółte kartki: - / Sereno, Jajalo, Peszko, McKenna

Żółta/czerwona kartka: Ribéry (33.- niesportowe zachowanie)