Fakty i liczby z meczu z Köln

W 73 minucie spotkania w Kolonii Louis van Gaal zadecydował o wejściu na boisko Davida Alaby. Tym samym jest on najmłodszym zawodnikiem Bayernu w Budeslidze. Jednak po tym spotkaniu można przytoczyc wiele innych ciekawych liczb i faktów. Serwis fcbayern,de zebrał je wszystkie:

1Daniel van Buyten w sobotę ujrzał swoją pierwsza żółtą kartkę w bieżącym sezonie. Belg jest jednym z najbardziej uczciwie grających obrońców Bayernu wszechczasów. W 91 meczach ligowych został upomniany przez arbitrów jedynie pięć razy.

5 – W Kolonii 5 żółtą kartke w tym sezonie otrzymał Bastian Schweinsteiger. Tym samym nie zagra w przyszłym tygodniu na własnym stadionie przeciwko Freiburgowi.

16 – FC Bayern jest największym pechowcem ligi. W sobotnim meczu Bastian Schweinsteiger i Franck Ribéry trafiali w słupek, w sumie w tym sezonie Bawarczycy juz 16 razy strzelali w słupek lub poprzeczkę – częsciej niz jakakolwiek inna drużyna.

17 lat, 8 miesięcy i 10 dni – David Alaba w Kolonii wystąpił jako najmłodszy zawodnik Bayernu w Bundeslidze. Młody zawodnik w dniu debiutu był o dwa dni młodszy od Toniego Kroosa, który swój pierwszy mecz w Bundeslidze rozegrał we wrześniu 2007 roku.

18 – Bayernowi nie udało się wygrac, ale podtrzymano serię. Bawarczycy sa niepokonani w lidze od 18 spotkań. Ostatnia porazka miała miejsce pod koniec września w Hamburgu.

35 –  często jak nigdy w tym sezonie Bawarczycy atakowali bramkę przeciwnika w Kolonii.  Również w strzałach na bramkę (15:11), rzutach rożnych (8:4) i posiadaniu piłki (61%)  dominował Bayern, bilans wygranych pojedynków brzmiał niemal identycznie (FCB 49%, Kolonia 51%)

1 425 – tak długiego czasu bez strzelonej bramki nie znaotował do tej pory żaden reprezentacyjny natastnik. Lukas Podolski mógł jednak ponownie świętować w meczu z Bayernem. Po 1 425 minutach udało mmu się w końcu strzelic bramke. „Byłoby mi przyjemniej, gdyby to sie stało w kolejnym spotkaniu“ – skomentował Schweinsteiger.