Fakty i liczby sezonu

Trener Louis van Gaal nie ukrywał dumy po ostatnim meczu sezonu w Berlinie, mimo praktycznej pewności zdobycia tytułu mistrzowskiego, postawił mocną "kropkę nad i" pokonując berlińską Herthę 3-1.

"Istotnym jest dla mnie, abyśmy byli najlepsi we wszystkim. Mamy najwięcej punktów, ale także najlepszą obronę oraz atak" zadeklarował trener Bayernu

Liczby i statystyki sezonu 2009/2010:

4 - Bayern przegrał tylko 4 mecze w tym sezonie. Dwa przed i dwa po przerwie świątecznej, co stanowi rekord Bundesligi.

16 - Dwa gole Arjena Robbena w Berlinie dają mu sumę 16 zdobytych bramek, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem Bawarczyków.

20 - Zwycięstwo nad Herthą było dwudziestym w tym sezonie - kolejny rekord.

22 - to już 22 Mistrzostwo Niemiec wywalczone przez Bayern. a 21 odkąd Bayern aswansował w roku 1965 do raczkującej wówczas Bundesligi. 1. FC Nürnberg jest drugie w tej klasyfikacji z dziewięcioma tytułami mistrzowskimi (wszystkie zdobyte przed powstaniem Bundesligi)

23 - w 23 ostatnich ligowych spotkaniach Bayern zdobywał co najmniej jednego gola. Niepobity do dziś rekord Bawarczycy ustanowili 31 lat temu strzelając bramki w 28 meczach pod rząd.

31 - Gol Adriana Ramosa byl dopiero 31 straconym przez Bayern, co daje obronie Bawarczyków miano najlepszej w sezonie obok Schalke.

44 - Bayern zebrał 44 żółte kartki - najmniej z całej ligi.

72 - Dzisiejsze 3 gole dają w sumie 72 trafienia w ciągu sezonu, Bayern wyprzedził Werder o jeden gol co daje atakowi Bawarczyków miano najskuteczniejszego w lidze.

155 - Bastian Schweinsteiger 155 razy zagrywał piłką w Berlinie. Od czasu zmiany pozycji na środkowego pomocnika, Bastian regularnie śrubuje tą statystkę i prawdopodobnie rozgrywa najlepszy dotąd sezon ligowy w karierze.

3060 - Niezastąpiony Phillip Lahm grał od początku do końca we wszystkich 34 ligowych spotkaniach, co daje w sumie 3060 minut gry. Drugie miejsce należy do Holgera Badstubera - 2926 minut. Młody obrońca ma na koncie także bramkę oraz sześć asyst.

źródło: fcbayern.de