DieRoten.pl
Reklama

Eriksson: Dawałyśmy z siebie wszystko

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Kilka dni temu, swoje drugie spotkanie na europejskiej arenie rozegrały piłkarki pierwszej drużyny Bayernu Monachium, gdzie trenerem jest Alexander Straus.

Po tym jak w pierwszym meczu nowej odsłony fazy grupowej Ligi Mistrzyń, piłkarki Bayernu zremisowały na własne życzenie 2:2 z AS Romą, tym razem monachijki mierzyły się na wyjeździe z francuską ekipą Paris Saint-Germain.

Choć zadanie było piekielnie trudne, to koniec końców podopieczne Alexandra Strausa odniosły w pełni zasłużone zwycięstwo 1:0. Gola na wagę jakże cennych 3 punktów zdobyła pozyskana tego lata Magdalena Eriksson, która udzieliła też pomeczowego wywiadu klubowej telewizji FCB.

− PSG gra bardzo fizyczny futbol. Wiedziałyśmy, czego się spodziewać. Ale stoczyłyśmy naprawdę dobrą walkę. Jestem naprawdę dumna z całego zespołu – powiedziała Eriksson.

− Byłyśmy bardzo pewne siebie, każdy chciał mieć piłkę i zawsze dawał z siebie wszystko. Teraz dobrze rozpoczęłyśmy fazę grupową od remisu i zwycięstwa i czujemy się gotowe na kolejne mecze – podsumowała Magdalena Eriksson.

Po rozegraniu dwóch dotychczasowych spotkań fazy grupowej żeńskiej Champions League, piłkarki z Monachium zajmują drugie miejsce z dorobkiem 4 punktów. Liderem są zawodniczki AS Romy, które mogą pochwalić się również 4 oczkami, ale nieco lepszym bilansem bramkowym.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...