DieRoten.pl

Elgert: Nagelsmann jest kluczem w eksplozji formy Sane

19.01.2022, 15:30:35
Shutterstock

Odkąd trenerem Bayernu Monachium jest Julian Nagelsmann, w zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku zwycięzców, którzy odzyskali najlepszą formę i nieustannie się rozwijają.

reklama

Wśród nich należy wymienić przede wszystkim Niklasa Suele oraz Leroya Sane, którzy od miesięcy prezentują bardzo wysoką formę i są pewnymi punktami w układance nowego trenera Bayernu Monachium.

Niedawno w wywiadzie dla „Sport1”, na temat niemieckiego skrzydłowego wypowiedział się jego były trener i mentor z młodzieżówki Schalke 04 – Norbert Elgert. 65-latek jest przekonany, że Nagelsmann był kluczem w eksplozji formy Niemca, zaś biorąc pod uwagę jego potencjał, pomocnik może stać się jeszcze lepszy.

− Leroy znakomicie interpretuje swoją obecną rolę w drużynie. Odnośnie sierpniowych gwizdów kibiców Bayernu, nie sądzę, aby Leroy potrzebował wstrząsu. Niezależnie od tego, czy gwizdy były uzasadnione, zdecydowanie pokazał, że potrafi wziąć sprawy w swoje ręce, że jest odporny i potrafi przyjąć krytykę – powiedział Elgert.

− Nagelsmann jest kluczem w eksplozji formy Sane. Julianowi udało się uaktywnić dalszy potencjał w Leroyu i wydobyć go z niego – dodał.

− Leroy ma pierwszorzędne predyspozycje atletyczne wynikające z jego genetyki. Już w przeszłości był szybki - bez piłki i z piłką. Jego drybling i sposób przechytrzenia rywala były również uderzające – kontynuował Niemiec.

− Mam do niego duże zaufanie. Każdy czołowy sportowiec, w tym Leroy, może się rozwijać i poprawiać we wszystkich dziedzinach z odpowiednim nastawieniem, a on je ma. Zgodnie z mottem: „Dziś lepiej niż wczoraj, jutro lepiej niż dziś, i tak dalej” – podsumował Norbert Elgert.

Biorąc pod uwagę sezon 2021/22, Leroy Sane we wszystkich rozgrywkach rozegrał 27 spotkań, zaś jego dorobek w tym czasie to 11 bramek oraz 13 asyst. Warto podkreślić, że w całej poprzedniej kampanii 2020/21, 26-latek w 44 meczach strzelił 10 goli i zanotował 12 asyst.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama29.01.2022 16:11
Wygląda faktycznie na to, jakby Julek był architektem szczytowej formy Sane i oby ona była jeszcze lepsza w Lidze Mistrzów, w jej szczytowej fazie.
19.01.2022 23:20
Trudno się z nim nie zgodzić.
19.01.2022 20:16
możliwe, że jego forma będzie kluczowa do osiągnięci sukcesów w tym sezonie
19.01.2022 15:52
Sane dojechał do Monachium i tylko można się z tego cieszyć.
19.01.2022 15:34
Sane w tym sezonie wymiata. Jest największym wygranym przyjścia Juliana. O Sule można powiedzieć to samo. Oby obaj zostali jak najdłużej. Mam nadzieję że Niklas przedłuży kontrakt.