DieRoten.pl

Dreesen: Życzymy Sadio samych sukcesów w Al Nassr

02.08.2023, 10:13:01
vitaliivitleo / Photogenica

Wczorajszego wieczoru potwierdzono oficjalnie kolejne odejście z pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Jak już doskonale wiemy, mowa o Sadio Mane, który zgodnie z wszelkimi spekulacjami oraz zapowiedziami niemieckiej i zagranicznej prasy, podpisał kontrakt z saudyjskim Al Nassr.

Nieoficjalnie monachijczycy mieli zarobić na tym transferze około 30 milionów euro. Co odejścia senegalskiej gwiazdy, w rozmowie dla klubowych mediów temat pożegnania z Senegalczykiem poruszył prezes mistrzów Niemiec, czyli Jan-Christian Dreesen.

− Chcemy podziękować Sadio Mane za miniony sezon. Z pewnością nie był to dla niego łatwy rok, doznał kontuzji na krótko przed mundialem i przegapił udział z Senegalem, który wcześniej poprowadził do triumfu w Pucharze Narodów Afryki – powiedział Dreesen.

− Ze względu na kontuzję nie był również w stanie wnieść wkładu do Bayernu w sposób, na jaki wszyscy i on sam mieliśmy nadzieję. Dlatego wspólnie zdecydowaliśmy, że powinien rozpocząć nowy rozdział w swojej karierze i zacząć od nowa w innym klubie – dodał.

− Życzymy mu wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów w nadchodzących wyzwaniach w Al Nassr – podsumował Jan-Christian Dreesen.

Jak poinformował niemiecki dziennik „Bild”, Sadio w ramach 4-letniej umowy z Al Nassr ma zainkasować łącznie 160 milionów euro netto – po 40 milionów euro za rok gry. Senegalczyk stał się więc jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na całym świecie.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)02.08.2023 19:36
Dzięki za wszystko i powodzenia!!
02.08.2023 17:46
Niech mu się tam wiedzie.
02.08.2023 14:31
Każdy ma swoje zdanie ale przynajmniej Mane odszedł w dobrym stylu w przeciwieństwie do innego transferu w tym okienku…
#MiaSanMia
02.08.2023 13:03
Piękne, rodzinne podejście. Rodzina zawsze wie, co jest najlepsze dla danego członka rodziny. U nas (w rodzinnym, swojskim klubie żyjącym zgodnie z mottem "Mia San Mia") traktuje się wszystkich tak samo; bez faworyzowania.
02.08.2023 12:09