Doppelpack Robbena - Bayern pokonuje Bochum

Bayern Monachium pokonał VfL Bochum 5:1 w ostatnim meczu kontrolnym przed zbliżającą się rundą wiosenną. Bawarczyków do zwycięstwa poprowadził Arjen Robben, który sam sprawił sobie prezent na urodziny i dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki, gdyż już w 5.minucie meczu Bochum wyszło na prowadzenie za sprawą bramki Danny'ego Latzy. Bawarczycy jednak w stu procentach kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Gole w pierwszej połowie zdobyli Arjen Robben oraz Dante.

Druga część pojedynku również była rozgrywana pod dyktando Bayernu, co zaowocowało kolejnymi trafieniami. Tuż po pojawieniu się na boisku gola zdobył Mario Goetze. W 78.minucie pięknym strzałem popisał się Arjen Robben i podwyższył wynik spotkania na 4:1. Ostatniego gola w tym meczu zdobył Sebastian Rode, który wykorzystał fatalny błąd defensywy Bochum.

Skład: Neuer (46. Reina) - Rafinha (73. Weiser), Boateng (71. Benatia), Dante (63. Alaba), Bernat (72. Badstuber) - Alonso, Schweinsteiger (64. Rode) - Robben (78. Kurt), Mueller (63. Goetze), Ribery (73. Pizarro) - Lewandowski (78. Gaudino)