DieRoten.pl

Dlaczego Odoi tak mocno napiera na transfer do Monachium?

fot.
Reklama

Redakcja The Sun zdradza szczegóły ofert, które ma przed sobą Callum Hudson-Odoi. Patrząc na determinację młodego Anglika, nie trudno odgadnąć, która z nich jest bardziej atrakcyjna finansowo.

Co tydzień na koncie Odoia pojawia się 22k funtów. Chelsea Londyn, chcąc zatrzymać swojego wychowanka na Stamford Bridge, zaoferowało mu nową tygodniówkę w wysokości 50k funtów. Jednak według doniesień dziennikarzy, ta propozycja została szybko odrzucona.

Niewiele dała też próba kolejna próba The Blues gwarantująca 50k funtów podstawy i 20k w ramach bonusów, o ile spełnione zostaną dodatkowe warunki. Mimo wszystko, nie ma co zakładać, że przekona to Calluma do przedłużenia kontraktu.

No więc jak to się ma do ofery Bayernu? Słabo, ponieważ Bawarczycy wykładają 85k funtów tygodniowo. Oznacza to, że Odoi mógłby liczyć na zarobki porównywalne z Niclasem Sule, Joshuą Kimmichem i Corentinem Tolisso.

Jest jeszcze kwestia perspektyw sportowych. Na korzyść Bayernu z pewnością przemawia regularna gra w Lidze Mistrzów i minuty na boisku, ponieważ walka o miejsce w składzie z Sergem Gnabrym, Kingsleyem Comanem i Phonzie Daviesem byłaby pewnie łatwiejsza niż z Edenem Hazardem i świeżo sprowadzonym Christianem Pulisicem, który zacznie od statusu gwiazdy.

Źródło: The Sun
zachar

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...