Dlaczego Bundesliga pauzuje?

Bayern Monachium po raz ostatni miał okazję rywalizować w meczu o stawkę w ubiegłą niedzielę, kiedy to monachijczycy mierzyli się na wyjeździe z Herthą BSC.

Co do kolejnego spotkania ligowego, to monachijczycy do akcji wracają dopiero 5 lutego, czyli za tydzień, albowiem obecnie w Bundeslidze oraz innych europejskich ligach panuje przerwa styczniowa.

Z czego ona jednak wynika? Warto zauważyć, że niemieckie kluby dopiero co mają za sobą przerwę zimową, która została zakończona na początku stycznia (Bayern rozegrał w tym czasie pojedynki z takimi klubami jak Borussia M’Gladbach, 1. FC Koeln oraz Hertha BSC).

Powodem owej przerwy od rozgrywek w Europie jest fakt, że latem 2020 roku zorganizowano dodatkową przerwę międzynarodową z racji na zaburzenia terminarzu spowodowane wybuchem pandemii koronawirusa i brakiem spotkań przez wiele miesięcy.

Jeśli mowa o UEFA, to europejskie reprezentacje swoje spotkania rozegrały na przełomie sierpnia i września tamtego roku, dlatego też nie muszą teraz niczego odrabiać, czego nie mogą jednak powiedzieć inne federacje jak CONMEBOL, CONCACAF oraz AFC.

Ponadto w Afryce trwa obecnie Puchar Narodów Afryki (dziś swoje spotkanie rozegra Eric Maxim Choupo-Moting i Kamerun o 17:00 z Gambią). W związku z tym, w styczniu zdecydowano się na dodatkową przerwę międzynarodową, na czym skorzystają europejskie kluby.

Źródło: Kicker / Własne