DieRoten.pl

"Dla Lahma, Badstubera i Alonso drzwi w FCB pozostaną otwarte"

25.11.2017, 11:43:18
Ł. Skwiot

Pod koniec ubiegłego sezonu swoją bogatą karierę piłkarską zakończył zarówno Philipp Lahm jak i Xabi Alonso. Obaj panowie w swoich karierach zdobyli wiele tytułów nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych.

Podczas wczorajszego corocznego Walnego Zgromadzenia Bayernu Monachium ogłoszono nie tylko rekordowe obroty za poprzedni sezon, ale i poruszono wiele istotnych kwestii związanych z Bayernem i jego funkcjonowaniem.

Podczas swojego przemówienia Karl-Heinz Rummenigge piastujący funkcję prezesa bawarskiego klubu otwarcie podziękował Philippowi Lahmowi i Xabiemu Alonso za całokształt ich kariery i wpływu na Bayern Monachium.

– Chciałbym wyrazić słowa uznania dla Philippa i Xabiego za ich wielkie osiągnięcia, to byli znakomici piłkarze, ale i przede wszystkim świetni ambasadorzy marki Bayernu. Dziękuję wam! – powiedział Rummenigge.

Prezes "Dumy Bawarii" odniósł się także do Holgera Badstubera, który nie jest już piłkarzem Bayernu, a VfB Stuttgart. Rummenigge dał jasno do zrozumienia, że dla Holgera, Philippa i Xabiego drzwi w FCB zawsze będą otwarte.

– Życzeniem Holgera było doświadczyć nowych wyzwań. W imieniu całego Bayernu chciałbym podziękować Holgerowi za wszystko. Życzę mu wszystkiego najlepszego oraz żeby pozostał zdrowy – mówił dalej Niemiec.

– Dla Philippa Lahma, Xabiego Alonso i Holgera Badstubera drzwi zawsze pozostaną otwarte – podsumował prezes FCB.

 

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama26.11.2017 14:02
W pełni zgadzam się z Marienplatz, nasi działacze zachowują się jakby to był wychowanek naszego klubu, ikona Niemieckiej piłki!! Rozumiem że to wielki gracz, ale bez przesady, tak traktować możemy Lahma, Kahna, którzy praktycznie całą karierę spędzili u nas, ale Alonso?
25.11.2017 19:36
Co oni z tym Alonso? Prawie jak bożka go traktują. Co on zrobił dla Bayernu? Strzelił parę goli z wolnych w BL, które oficjalny profil do znudzenia puszcza na fejsie? Wyrzygać się można. Miał nam pomóc wygrać Ligę Mistrzów, a był jednym z najsłabszych elementów.
25.11.2017 14:36
Także jak koledzy niżej uważam, że Xabi byłby świetnym trenerem. Widać u niego te cechy, które powinien posiadać szkoleniowiec. Mam nadzieję, że Hiszpan spróbuje swoich sił.
25.11.2017 14:00
Też widziałbym Xabiego, który wraca do Bayernu w opcji - jednego z trenerów, asystenta trenera, a może w przyszłości nawet i głównego szkoleniowca. Czas pokaże. :)
25.11.2017 12:35
Myślę, że Xabi może być świetnym trenerem, uczył się od najlepszych, grał w najmocniejszych ligach i topowych drużynach. Jest poliglotą, szybko opanował niemiecki. Kto wie, może kiedyś usiądzie znowu na naszej ławce.

reklama