DieRoten.pl
Reklama

Diament Schalke na celowniku "Die Roten"?

fot. Photogenica
Reklama

Sternicy Bayernu Monachium aktywnie działają na rynku transferowym i chcą pozyskać nie tylko obecne gwiazdy, ale również młodych zawodników z dużym potencjałem. Jak można przeczytać w "TZ", jednym z tych piłkarzy może być 17-letni pomocnik Schalke 04.

Mierzący 191 cm wzrostu Assan Ouedraogo, bo o nim mowa, zadebiutował w zespole Gelsenkirchen w tym sezonie i już w swoim pierwszym meczu zaliczył bramkę.

17-latek jest z pewnością w notatkach skautów z całego świata od dłuższego czasu. Jeszcze kilka miesięcy temu wraz z kolegami z reprezentacji Niemiec U-17 wywalczył bowiem tytuł Mistrzów Europy. Ouedraogo zdobył na tej imprezie jedną bramkę...w półfinałowym, niezwykle efektownym spotkaniu z Polską, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadów 5:3.

Mówi się o zainteresowaniu m.in. RB Lipsk, ale to włodarze FCB mieli ostatnio zintensyfikować swoje działania. Mówi się, że już zaplanowane jest spotkanie z przedstawicielami 17-latka.

Ofensywny pomocnik ma być dostępny w lecie przyszłego roku za "tylko" 7 milionów euro.

Assan jest synem byłego reprezentanta Burkina Faso, Alassane Ouedraogo, który w wieku 16-lat trafił do Europy i grał m.in. w zespole FC Koeln.

Źródło: TZ.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...