DieRoten.pl

DFL wprowadza nagrodę Zawodnika Miesiąca BL

11.10.2018, 08:54:31
FotoOlimpik

Wydawać by się mogło, że sezon 2018/19 w rozgrywkach ligowych w Niemczech dopiero co się rozpoczął, ale za nami już siedem kolejek w pierwszej Bundeslidze.

reklama

Niemiecki Związek Piłki Ligowej idąc śladem innych rozgrywek w Europie postanowił wprowadzić nowe urozmaicenie w niemieckiej Bundeslidze – począwszy od września DFL będzie przyznawał nagrodę Zawodnika Miesiąca.

W głosowaniu na najlepszego piłkarza danego miesiąca brali udział nie tylko dziennikarze oraz kapitanowie wszystkich drużyn BL, ale i także kibice oraz legendarni piłkarze Bundesligi. Warto także nadmienić, iż głosowanie odbędzie się w dwóch etapach (nominowanych będzie sześciu piłkarzy).

Selekcja zawodników do tej nagrody opiera się na obszernych danych zebranych przez zależną DFL firmie „Sportec Solutions”. Zawodnik Miesiąca jest zestawiony na podstawie ponad 20 różnych kryteriów jak na przykład liczba zdobytych goli, asyst czy wykreowanych okazji. Po wyróżnienie sześciu piłkarzy rozpoczyna się drugi etap.

W drugiej fazie następuje głosowanie na wyróżnionych zawodników. 30% wszystkich głosów należy do kapitanów 18 drużyn Bundesligi. Taką samą ilość do rozdysponowania mają eksperci składający się z legend oraz dziennikarzy. Najwięcej do powiedzenia mają jednak kibice z całego świata, którzy mogą w sumie oddać 40% wszystkich głosów.

Nominowani do Zawodnika Września:

− Ondrej Duda (Hertha) / 5 bramek / 5 wykreowanych okazji
− Max Kruse (Werder ) / 2 bramki / 14 wykreowanych okazji
− Marco Reus (Dortmund) / 3 bramki / 2 asysty / 6 wykreowanych okazji
− Timo Werner (Stuttgart) / 2 bramki / 1 asysta / 4 wykreowanych okazji
− Thorgan Hazard (Gladbach) / 3 bramki / 1 asysta / 12 wykreowanych okazji
− Alassane Plea (Gladbach) / 4 bramki / 1 asysta / 6 wykreowanych okazji

Głosować można nie tylko na oficjalnej stronie Bundesligi, ale i także na witrynie oficjalnego partnera Bundesligi i nagrody Zawodnika Miesiąca – EA SPORTS Fifa 19.

źródło: Twitter / Sport

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama11.10.2018 19:41
11.10.2018 10:27
Bardzo fajny pomysł, super ale szkoda że w tej debiutanckiej kolejce nie ma ani jednego gracza Bayernu:(
11.10.2018 09:19
Fajny, dobry pomysł.

reklama