DieRoten.pl

DFB gratuluje FCB mistrzostwa Niemiec

26.04.2022, 07:33:00
FotoOlimpik

Data 23 kwietnia 2022 roku z pewnością zapisze się na kartach historii europejskiego futbolu. Tego dnia swój tytuł mistrza Niemiec przypieczętowali piłkarze Bayernu.

Dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna było to dokładnie 10. mistrzostwo Niemiec z rzędu – monachijczycy dokonali tej sztuki jako pierwsi w historii TOP 5 lig w całej Europie.

Po pokonaniu Borussii Dortmund 3:1 i zdobyciu tytułu, Bayern otrzymał wiele gratulacji z różnych klubów w Niemczech. Ponadto „Bawarczykom” pogratulowali również członkowie prezydium Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Pod wielkim wrażeniem sukcesu FCB jest przede wszystkim Sekretarz Generalna DFB – Heike Ullrich.

− Dziesiąty tytuł mistrzowski z rzędu i 32. w historii klubu - w tym sezonie ligowym Bayern nie miał sobie równych. Wejść na szczyt to jedna rzecz, ale utrzymać się na nim jest często jeszcze większym wyzwaniem – powiedziała Ullrich.

− Fakt, że Bayern robił to przez tak długi czas, zasługuje na najwyższe uznanie. Moje gratulacje kieruję do Juliana Nagelsmanna i wszystkich zawodników, zespołu, który stoi za drużyną, a także do klubu i zarządu skupionego wokół Herberta Hainera i Olivera Kahna – podsumowała Heike Ullrich.

Przypominamy zarazem, że mistrzowie Niemiec swoją paterę mistrzowską otrzymają po pojedynku w ramach 33. kolejki Bundesligi, kiedy to podejmą na własnym podwórku VfB Stuttgart (8 maja w niedzielę o 17:30).

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)26.04.2022 11:07
Obyś się tapczan nie zdziwił. Oczywiście każdy z nas trzyma kciuki za nasz klub i mu kibicuje ale kiedyś się to skończy. Już w tym sezonie gdyby Borussia nie miała takiego kryzysu o tytuł było by trudno.
26.04.2022 07:41
Mogą już szykować gratulacje na przyszły sezon i następny i następny.