DieRoten.pl

Deschamps: Słowa Bayernu nie irytują mnie

08.10.2019, 12:11:31
FotoOlimpik

Choć Bayern Monachium wydał zalecenie pozostania Lucasa Hernandeza w Monachium z racji urazu kolana, to Francuska Federacja Piłkarska i trener Deschamps zignorowali to.

Przypomnijmy raz jeszcze − grający w Bayernie od początku sezonu Lucas Hernandez od pewnego czasu boryka się z urazem kolana, które kilka miesięcy temu było operowane. Defensor przeszedł niedawno badania medyczne w Monachium, które wykluczyły jego udział w meczu z Hoffenheim oraz w najbliższym zgrupowani kadry narodowej Francji.

Mimo wszystko 23-latek i tak został powołany przez Deschampsa... Na reakcję ze strony mistrzów Niemiec nie trzeba było czekać zbyt długo. Szczególnie podirytowany zachowaniem Francuskiej Federacji Piłkarskiej był Karl-Heinz Rummenigge.

Jestem zirytowany zachowaniem Francuskiej Federacji. Lucas nie mógł zagrać przeciwko Tottenhamowi i Hoffenheim. Słowa Deschampsa, że Lucas 'będzie gotowy do gry nawet z jedną nogą' były dla nas zaskakujące − powiedział prezes FCB.

Pełną wypowiedź Rummenigge oraz lekarza klubowego bawarskiego klubu, czyli Dr. Mueller- Wohlfahrta znajdziecie pod tym linkiem.

Nie dalej jak wczoraj głos w temacie powołania Lucasa Hernandeza zabrał selekcjoner mistrzów Świata, czyli Didier Deschamps. 50-letni Francuz zapytany o oświadczenie monachijczyków odpowiedział wprost:

Nie irytuje mnie to. Rozumiem ich. Mogą mówić co chcą. Chcieli go zatrzymać u siebie podczas przerwy reprezentacyjnej, aby mógł spokojnie pracować i wrócić potem do gry. Nie kwestionuję jednak ich decyzji. Nie gramy jednak dziś - gramy dopiero w piątek − podsumował Francuz.

źródło: Twitter

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama09.10.2019 19:04
wojtek2005: Ale nikt nie mówi że na pewno zagra. Dla mnie zachowanie trenera Francji jest śmieszne, wygląda na to że nie ufa Bayernowi, ale ma prawo go powołać by zbadał go trener kadry. Myślę że nie zagra.
09.10.2019 10:13
Abstrahując od artykułu, czy Wam też skojarzył się nagłówek z reklamą "Nju Mobile"? ;P
09.10.2019 00:04
Deschamps sobie pogrywa...
08.10.2019 19:52
@josh1982: Nie, nie dokładnie. Jeżeli zawodnik jest po tak ciężkiej kontuzji, po tak długim okresie rehabilitacji, to wydaje mi się, że po prostu Deschamps POWINIEN odpuścić go na tę jedną przerwę reprezentacyjną. Bo co, wyjdzie im, że może już grać i go wystawią? Świetnie, ale jak dozna kolejnej kontuzji? Wydaje mi się, że jeżeli jest to tak cenny zawodnik dla reprezentacji Francji, to POWINNO się o niego bardziej dbać.
08.10.2019 18:10
Dokładnie. Myślę że Deschamps nie jest tak głupi by ryzykować. Tak samo jak klub ma do niego prawo tak i reprezentacja, proste. Przyjedzie na kadrę, lekarz go zbada przed meczem i wtedy zapadnie decyzja. Moim zdaniem Bayern za nerwowo i pochopnie zareagował.
08.10.2019 16:17
Skoro grają dopiero w piątek to ból może puścić i zagra. Oby podjął mądrą decyzję.
08.10.2019 13:30
Taka głębia składu a ten żabojad robi tylko kwas..
08.10.2019 12:38
Oby tylko wrócił bez kontuzji.