Derby Bawarii dla FC Bayern!

Po wielkich męczarniach i ogólnie słabym meczu w wykonaniu podopiecznych Louisa van Gaala FC Bayern zdołał pokonać na własnym boisku 1.FC Nuerbnerg 2:1 (0:0). Wynik spotkania otworzył dopiero po przerwie Ivica Olic (55.). Ku zdziwieniu kibiców na Allianz Arena następną bramkę nie zdobyli gospodarze, lecz goście, a uczynił to po ogromnym błędzie defensywy Eric-Maxim Choupo-Moting (73.). Jednak 3 punkty Bayernowi uratował strzałem głową Daniel van Buyten (82.), który wykorzystał dobrą wrzutkę Arjena Robbena. Tym samym Monachijczycy dopisali komplet punktów, ale z pewnością z przebiegu spotkania zadowoleni być nie mogą.

Van Gaal dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do pojedynku w Lidze Mistrzów z Maccabi Haifa - do linii ataku powrócił Mario Gomez. Z kolei na ławce rezerwowych znowu usiadł Franck Ribery, obok którego miejsce zajął także Miroslav Klose.

Zgodnie z oczekiwaniami to FC Bayern od pierwszych minut był stroną dominującą na boisku spychając rywali pod własne pole karne. Przyjezdni mieli ogromne problemy z wyjściem z własnej połowy i tylko okazjonalnie przekraczali środkową linię boiska. Mimo to gospodarze nie potrafili poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Raphaela Schäfera. Dopiero w 16. minucie do interwencji golkipera 1.FC Nuernberg zmusił strzałem zza pola karnego Robben.

Zespół z Norymbergii nastawił się jedynie na grę z kontry. Efektem tego było kila strzałów oddanych ze znacznej odległości, ale zarówno Marcel Risse (18.), jak i Dario Vidosic (19.) oraz Javier Pinola (22.) nie byli stanie bardziej zagrozić Hansowi-Joergowi Buttowi.

Po tej krótkiej chwili, kiedy to przyjezdni pokazali trochę pazurów, znowu zdecydowaną inicjatywę przejął FC Bayern. W 26. minucie po wrzutce Philippa Lahma z piłką minęli się Olic i Gomez, zaś chwilę później próba Robbena także okazała się nieskuteczna (28.). Najlepszą szansę Bayern zmarnował w 31. minucie - wówczas piłkę na piąty metr podał Thomas Müller, do futbolówki dopadł Gomez, ale po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie spadła na linię bramkową.

Kolejne minuty to ataki gospodarzy. Akcja Müllera nie dała bramki FCB (33.), taki sam skutek miały uderzenia autorstwa Bastiana Schweinsteigera, które minimalnie mijały słupek i poprzeczkę Norymbergii (36., 38.). Jeszcze na minutę przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowę okazję na otworzenie wyniku miał Olic, jednak i jemu ta sztuka się nie udała (44.).

Na drugą połowę Bayern wyszedł z jedną zmianą - słabo spisującego się Mario zmienił Ribery. I już po 10 minutach było 1:0 dla Monachijczyków. Po małym zamieszaniu przed polem karnym wspaniałą piłkę Olicowi wystawił Müller, a Chorwatowi nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce (55.). Pięć minut później powinno być już 2:0, jednak piłka po techninczym strzale Arjena minimalnie przeszła obok słupka bramki 1.FCN.

I gdy się wydawało, że to Bayern będzie się cieszył z następnej bramki, padło wyrównanie. W 73. minucie przyjezdni wyszli z kontrą, jednak cała defensywa skupiła się na zawodniku, który miał futbolówkę przy nodze i nie zwróciła uwagi, że prawą stronę biegnie niepilnowany Choupo-Moting. Zawodnik z Norymbergii otrzymał podanie i znalazł się sam na sam z Buttem, który nie był w stanie zapobiec bramce dla przyjezdnych.

Wówczas zrobiło się gorąco. Szybka odpowiedź mogłą nadejść ze strony Klose, ale jego strzał po podaniu Lahma wybornił Schäfer (78.), który chwilę później popisał się świetną interwencją po uderzeniku Anatolija Tymoszczuka. Golkiper 1.FC Nuernberg był jednak bezradny w 82. minucie kidy to wrzutkę Robbena wykorzystał z zimną krwią Van Buyten i ostatecznie dał zwycięstwo Bayernowi w derbowym pojedynku.

FC Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Badstuber, Pranjic (80. Braafheid) - Müller, Tymoshchuk, Schweinsteiger - Robben, Gomez (46. Ribéry), Olic (68. Klose)

Rezerwowi: Rensing, Ottl, Breno, Altintop

1. FC Nürnberg: Schäfer - Diekmeier, Maroh, Pinola, Biehler - Risse (66. Choupo-Moting), Nordtveit, Kluge, Vidosic (83. Bunjaku) - Gündogan - Eigler

Sędzia: Florian Meyer (Burgdorf)
Widzów: 69.000
Bramki: 1:0 Olic (55.), 1:1 Choupo-Moting (73.), 2:1 Van Buyten (82.)
Żółte kartki: - / -