DieRoten.pl

Demichelis: To emocjonalne pożegnanie

15.11.2022, 08:55:10
PodStadionem.pl

Wczorajszego późnego popołudnia monachijczycy potwierdzili oficjalnie doniesienia niemieckiej i argentyńskiej prasy w sprawie przyszłości Martina Demichelisa.

Przypominamy, że umowa Argentyńczyka została rozwiązana za porozumieniem stron, jako że Micho ma niebawem objąć stanowisko trenera pierwszej drużyny River Plate. Jego następca w Bayernie II zostanie z kolei Holger Seitz, czyli dotychczasowy dyrektor sportowy Campusu.

Z racji na swoje pożegnanie, Martin Demichelis udzielił dla klubowych mediów obszernego wywiadu, w którym podziękował za ostatnie lata możliwości pracy w Monachium oraz podkreślił, że to dla niego emocjonalne rozstanie.

− Ostatnie minuty były dla mnie bardzo emocjonalne. Starałem się skupić na każdym treningu, na każdej sesji treningowej i oczywiście na meczu w zeszłym tygodniu - ponieważ zespół i wynik są najważniejsze − powiedział Demichelis.

− Trudno jednak powstrzymać emocje po tylu latach w ostatnim meczu. Muszę podziękować tak wielu ludziom za te trzy i pół roku jako trener w tym klubie - w Monachium, moim drugim domu − mówił dalej.

− Zaczynałem tu jako trener U-19, razem z Dannym Schwarzem i Stefanem Buckiem, a potem przejąłem FCB II. To był wybitny czas i wiele się nauczyłem − dodał.

Nieco pózniej, odchodzącego trenera monachijczyków poproszono również o wskazanie jego najpiękniejszego momentu i wspomnienia w karierze, jako opiekun drugiej drużyny Bayernu Monachium.

− Jest ich tak wiele! To był po prostu wielki zaszczyt być trenerem w Bayernie. To wiele dla mnie znaczy. Muszę oczywiście podziękować wielu osobom, ale przede wszystkim Hasanowi, który mi zaufał i wierzył we mnie. Zawsze wykonywałem tę pracę z wielką pasją − podsumował Martin Demichelis.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)15.11.2022 18:05
Jeśli podjął taką decyzję to znaczy że czuje się już gotowy, czas pokaże czy podjął dobrą decyzję ale będę trzymał kciuki by mu się udało!!
15.11.2022 11:44
Szkoda. Powodzenia Martin.
15.11.2022 09:57
Ciekawe jak poradzi sobie w River Plate, bo tam już nie będzie pracy z juniorami bez większej presji na wyniki.