Dembele: Nie zapomnę tej bramki na długo

Jednym z bohaterów wczorajszego spotkania na Allianz Arenie a zarazem głównym autorem sukcesu Borussii Dortmund był Ousmane Dembele, który wypracował jedną bramkę a także zdobył decydujące trafienie dla BVB.

Pojedynek na Allianz Arenie ułożył się dla ekipy ze stolicy Bawarii bardzo źle, albowiem już na początku spotkania bramkę mógł zdobyć Pierre-Emerick Aubameyang, który nie trafił jednak czysto w futbolówkę.

W 19. minucie goście z Dortmundu objęli prowadzenie po fatalnym błędzie Javiego Martineza, który podał zbyt lekko do Ulreicha − piłkę przejął Raphael Guerreiro i uderzył na bramkę FCB, po czym piłkę do pustej bramki dobił Marco Reus.

Bayern odrobił jednak straty za sprawą Javiego Martineza i Matsa Hummelsa. Podopieczni Carlo Ancelottiego mogli zakończyć pierwszą połowę co najmniej prowadzeniem 3:1, lecz pod koniec pierwszej połowy sytuację sam na sam zmarnował Robert Lewandowski.

Po zmianie stron "Bawarczycy" ponownie mogli objąć kilkukrotnie prowadzenie, lecz to BVB zdobyło dwie bramki − wyrównał Aubameyang, który wykorzystał podanie Dembele, który chwilę później zdobył przepiękną bramkę na wagę awansu.

Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony, że udało nam się awansować do finału Pucharu Niemiec, który odbędzie się w Berlinie powiedział po meczu Dembele.

− Bawarczycy posiadają świetny zespół, zaś my mieliśmy dziś potrzebne szczęście. Swojej bramki na 3:2 nie zapomnę na długo zakończył francuski talent BVB.

Źródło: Sport.de