DieRoten.pl

Debiutanckie trafienie Jamala Musiali w kadrze narodowej

13.10.2021, 09:05:57
Adidas

Nie dalej jak dwa dni temu swoje drugie i ostatnie zarazem spotkanie w ramach drugiej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Podopieczni Hansiego Flicka mimo bezbramkowej pierwszej połowy w starciu z Macedończykami, wzięli się w garść w drugiej połowie i ostatecznie rozbili swoich rywali 4:0, przypieczętowując tym samym swój awans na mistrzostwa Świata w 2022 roku.

Warto wspomnieć, że jedną z czterech bramek zdobył utalentowany Jamal Musiala, dla którego było to zarazem debiutanckie trafienie w reprezentacji narodowej Niemiec.

− To bardzo dobre uczucie strzelić swojego pierwszego gola dla Niemiec. To dla mnie wielki zaszczyt. Jestem dumny nie tylko z bramki, ale i naszego awansu na Mundial – powiedział po meczu z dumą.

− Nie mogę się już doczekać nadchodzących mistrzostw Świata w 2022 roku – podsumował Jamal Musiala.

Bramka Jamala z Macedończykami sprawiała, że został on najmłodszym strzelcem w historii niemieckiej reprezentacji narodowej w spotkaniu o stawkę. W dniu starcia z Macedończykami, Musiala miał dokładnie 18 lat, 7 miesięcy i 15 dni. Biorąc zaś pod uwagę wszystkie mecze (również te towarzyskie), to 18-latek jest drugim najmłodszym autorem gola dla „Die Mannschaft”.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (3)

reklama13.10.2021 18:41
13.10.2021 11:42
Pierwsze z wielu trafień, Musiala nadal wchodzi do piłki razem z futryną. Za rok to może być już podstawowy zawodnik w kadrze.
13.10.2021 10:10
Gratulacje!! Kolejny wielki piłkarz się zapowiada!!