Debiutanckie trafienie Batisty Meiera w Eredivisie!

Jak już doskonale wiemy, w trakcie letniego okienka transferowego z drugiej drużyny Bayernu Monachium na wypożyczenie udało się czterech utalentowanych piłkarzy.

Będąc dokładniejszym mowa o takich zawodnikach jak Christian Fruechtl oraz Sarpreet Singh, którzy obaj udali się na roczne wypożyczenie do ekipy 1. FC Nuernberg. Podobny los spotkał Lukasa Maia, który trafił do SV Darmstadt. Z kolei Oliver Batista Meier został tymczasowo piłkarzem SC Heerenveen.

Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne dwa spotkania z udziałem wspomnianych wyżej piłkarzy. Wielkie powody do dumy i zadowolenia może mieć utalentowany pomocnik Batista Meier, który po raz drugi z rzędu wystąpił od samego początku dla swojego nowego klubu.

Podopieczni Johnny Jansen mierzyli się na wyjeździe z ekipą Fortuny Sittarad. Spotkanie rozpoczęło się dla gości wręcz znakomicie, albowiem już w 15. minucie do bramki trafił wypożyczony z Bayernu Oliver, którego w polu karnym dostrzegł Henk Veerman.

Kilkanaście minut później było juz 2:0, po tym jak Joey Veerman wykorzystał rzut karny, który chwilę wcześniej wywalczył Batista Meier. 19-latek przedryblował kilku rywali, po czym został sfaulowany w polu karnym. W 34. minucie kropkę nad i postawił wspomniany wcześniej Veerman, który podwyższył prowadzenie na 3:0.

Wynik utrzymał się już do końca spotkania, zaś Oliver grał do 69. minuty, po czym został zmieniony. Mając na uwadze oceny pomeczowe, Niemiec był jednym z najlepiej ocenianych zawodników na boisku.

W gorszym humorze będzie natomiast Lars Lukas Mai, którego SV Darmstadt poległo wczoraj na wyjeździe z SV Sandhausen 3:2. Młody stoper podobnie jak ostatnio rozegrał zawody w pełnym wymiarze czasowym. Jeśli mowa o 1. FC Nuernberg, to ekipa Fruechtla (przesiedział mecz na ławce) oraz Singha (grał 69 minut) zremisowała 1:1 z Regensburgiem dwa dni wcześniej.