De Ligt: Zmarnowaliśmy wiele okazji

Mimo bardzo dobrego początku sezonu w Bundeslidze, monachijczycy zanotowali ostatnio niemały spadek formy w przypadku rozgrywek ligowych.

Po trzech okazałych zwycięstwach, piłkarze Bayernu zaliczyli serię czterech spotkań bez zwycięstwa – mowa o trzech remisach oraz porażce. To zarazem najgorsza passa „Bawarczyków” od 2001 roku… Obecnie FCB zajmuje piąte miejsce i traci 5 punktów do lidera.

Co do ostatniego meczu w Bundeslidze, podopieczni Juliana Nagelsmanna zostali pokonani 1:0 przez Augsburg. Matthijs de Ligt w pomeczowym wywiadzie podkreślił, że zespół nie spisał się dobrze i zmarnował wiele okazji. Holender liczy, że po przerwie reprezentacyjnej mistrzowie Niemiec wrócą już na właściwe tory.

− Nie sądzę, że zagraliśmy dobrze. Stworzyliśmy wiele szans, ale ich nie wykorzystaliśmy. Ponadto nie zachowaliśmy się dobrze przy tej straconej bramce – powiedział de Ligt.

− Teraz udajemy się na zgrupowania naszych reprezentacji narodowych. Kiedy jednak wrócimy, musimy zaprezentować lepszą mentalność – podsumował Matthijs de Ligt.

Holender od momentu swojego transferu do Bayernu wystąpił w 9 meczach o stawkę, zaś jego dorobek w tym czasie to bramka oraz 550 minut na boiskach. W najbliższych tygodniach należy się spodziewać jeszcze większej liczby okazji do gry, jako że kontuzjowany jest Lucas Hernandez.