DieRoten.pl
Reklama

De Ligt rozważa odejście latem

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

W pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec można w tej chwili wyróżnić czterech nominalnych środkowych obrońców.

Będąc dokładniejszym mowa jest o takich zawodnikach jak Dayot Upamecano, Eric Dier, Kim Min-jae oraz Matthijs de Ligt. Ponadto wyróżnić należy jeszcze młodego i utalentowanego Tareka Buchmanna, który niestety od początku sezonu boryka się z problemami zdrowotnymi i kontuzjami…

Mając na uwadze wspomnianych wyżej stoperów, nie wszyscy są zadowoleni z obecnej sytuacji w drużynie – mowa przede wszystkim o de Ligcie, który w bieżącym sezonie gra niewiele i często jest tylko rezerwowym u trenera Thomasa Tuchela.

Wystarczy podkreślić, że Holender póki co rozegrał zaledwie 903 minuty i choć opuścił on kilka spotkań z powodu urazów, to bez względu na to, nie pełni on ważnej roli u obecnego szkoleniowca monachijczyków. Sytuacji 24-latka postanowili przyjrzeć się ostatnio dziennikarze Christian Falk oraz Tobias Altschaeffl.

De Ligt gotów odejść

W najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider”, wspomniani wyżej dziennikarze poinformowali, że Holender jest niezadowolony z obecnej sytuacji i rozważa odejście w letnim okienku transferowym.

Póki co Matthijs de Ligt nie podjął jeszcze żadnej decyzji, ale jeśli Thomas Tuchel utrzyma się na stanowisku trenera bawarskiego klubu, to defensor rekordowego mistrza Niemiec będzie chciał zmienić otoczenie klubowe i trafić do ekipy, gdzie będzie mógł grać regularnie.

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...