DieRoten.pl

De Ligt: Potrzebujemy czynów, a nie słów

05.08.2023, 11:11:07
Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

W ostatnich dniach w mediach pojawiło się sporo wywiadów z piłkarzami pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Na łamach niemieckiego portalu „Sport1”, obszernego wywiadu udzielił między innymi Matthijs de Ligt, czyli środkowy obrońca Bayernu, który na Allianz Arenę trafił zeszłego lata z Juventusu za około 67 milionów euro (płatności rozdzielone na cztery równe raty).

Holenderskiego defensora zapytano przede wszystkim o dotychczasowe letnie okienko transferowe w wykonaniu monachijczyków oraz pozyskanie Min-jae. Zapytany czy FCB posiada obecnie najlepszy środek obrony na świecie, reprezentant Holandii zachował spokój i podkreślił, że jest jeszcze zbyt wcześnie na takie pytania.

− Czy Bayern ma najlepszą środkową obronę na świecie? To pytanie, na które nie jestem w stanie odpowiedzieć. Jest zdecydowanie za wcześnie, aby nawet o tym mówić, bo nigdy nie graliśmy razem z Min-jae. Musimy się dobrze poznać na boisku – powiedział de Ligt.

− Potrzebujemy czynów, a nie słów. Jeśli chodzi o nazwiska, nasz skład jest bardzo silny, mamy wiele indywidualnej jakości na każdej pozycji. Ale w piłce liczy się tylko grupa, zespół. W pojedynkę nie da się nic zrobić, to w żadnym wypadku nie zadziała – mówił dalej.

W tej samej rozmowie, holenderski defensor odniósł się również do stosunkowo słabej rundy wiosennej w wykonaniu Bayernu Monachium w sezonie 2022/23.

− Było kilka powodów, ale powiedziałbym, że szczególnie mistrzostwa były dla nas problemem. Wcześniej mieliśmy naprawdę mocną serię z wieloma zwycięstwami, wieloma bramkami i niewielką liczbą straconych goli – dodał.

− Potem przyszły MŚ i wielu zawodników wróciło rozczarowanych - Niemcy, Francuzi, ja też. Do tego doszły kontuzje, długie nieobecności, takie jak Neuera, Mane i Nousa. To nie było łatwe! Potem zremisowaliśmy 3 razy na początku rundy i nagle pojawiła się presja – podsumował Matthijs de Ligt.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)06.08.2023 00:13
Jeszcze meczu nie zagrali razem więc takie pytanie dziennikarza naprawdę jest poniżej krytyki.
05.08.2023 19:59
Deklaracji też już mamy dosyć
05.08.2023 19:18
05.08.2023 18:58
Bardzo podobają mi się wypowiedzi De Ligta. Nie są infantylne, a rzeczowe - w przeciwieństwie do Hainera, który pierdoli momentami takie głupoty, że byłoby mi wstyd.
05.08.2023 12:46
Mądre odpowiedzi na kretyńskie pytania…niestety co raz więcej takich dziennikarzy się przytrafia…
A de Ligt już wystarczająco udowodnił, że jest liderem naszej lini defensywnej (bez Manu w składzie!), najlepszym obecnie obrońcą Bayernu i doskonałym materiałem na przyszłego kapitana FCB!
#MiaSanMia
05.08.2023 12:09
Świetny zawodnik. NA papierze obrona jest bardzo dobra ale sezon to zweryfikuje.
05.08.2023 11:59
@josh1982
Owszem, potencjał jest. Ale na tym etapie (gdy sezon się jeszcze nawet nie rozpoczął) takie pytanie w ogóle nie powinno nawet przemknąć przez myśl.
05.08.2023 11:49
De Light chyba największe postępy zrobił. Bayern buduje solidną obronę i wraca Manu. Jestem dobrej myśli.
05.08.2023 11:31
Mamy wszystko by najlepszą defensywę mieć!!
05.08.2023 11:25
Nie wiem czym kierował się "pan dziennikarz" zadając takie pytanie. Przedsezonowymi sparingami? One mało znaczą, a jeśli nawet to obrona Bayernu grała tam po prostu słabo. Przyjściem Min Jae? Dla mnie to zagadka, chłop miał na razie jeden dobry sezon (gdzie nie wiadomo, czy nie szedł po prostu z formą całej drużyny, bo takich przypadków znamy wiele) a i podczas tych meczów towarzyskich błędów się nie ustrzegł. Spoglądając wyłącznie na skład? Sorry, ale by mieć najlepszą parę stoperów potrzebne jest znacznie więcej - chemia między nimi, zgranie, zdolność do asekuracji itd.

Z resztą czego ja w sumie wymagam, takie w większości jest dzisiejsze "dziennikarstwo"...