DieRoten.pl

De Ligt: Jestem dumny będąc częścią Bayernu

fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Reklama

Z dniem 19 lipca 2022 roku, nowym zawodnikiem pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec jest 22-letni stoper – Matthijs de Ligt.

Holender został zakupiony przez Bayern za łączną sumę 77 milionów euro, ale warto podkreślić, że 67 mln euro to kwota podstawowa (rozłożona na cztery roczne raty) oraz 10 mln euro w bonusach, które mają być zależne od osiągnięć.

Matthijs ma już za sobą prezentację jako zawodnik rekordowego mistrza Niemiec, w trakcie której odpowiadał też na pytania dziennikarzy. De Ligt przyznał, iż jest dumny będąc częścią bawarskiego klubu oraz podkreślił, że nikt nie musiał go długo przekonywać, aby wybrać grę dla FCB.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia holenderski defensor, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Matthijs de Ligt na temat:

…przyjęcia w zespole:

„…Zostałem bardzo dobrze przyjęty. Rozmawiałem już z zarządem i mam dobre odczucia. Wszyscy byli dla mnie bardzo mili od samego początku”.

…gry dla Bayernu:

„…Jestem dumny, że jestem częścią tego klubu i że mogę grać w jednej z najlepszych drużyn w Europie. To wielki zaszczyt być częścią tego projektu. Będę ciężko trenował, aby stać się tak dobrym, jak to tylko możliwe”.

…przekonania do gry w Bayernie:

„…Przekonanie mnie do wyboru Bayernu nie było wcale tak trudne. To wspaniały klub, który posiada wspaniałych kibiców. Niemniej jednak ciekawym było wysłuchać planów, które klub na mnie ma”.

…swoich obowiązków:

„…Moje obowiązki? Muszę przede wszystkim bronić na boisku, ale to nie wszystko, bo trzeba robić więcej. Chodzi też o grę do przodu i rozgrywanie”.

…rozmów z innymi Holendrami, którzy grali w Bayernie:

„…Rozmawiałem z Arjenem Robbenem, mówił tylko same dobre rzeczy o Bayernie. Był też Mark van Bommel. Wiedziałem przed transferem, że wszyscy Holendrzy przede mną w FCB, kochali ten klub”.

…znajomości niemieckiego:

„…Początkowo będę komunikować się po angielsku. Jednak niemiecki jest bardzo ważny. W niemieckim i holenderskim jest wiele podobnych słów. Chcę się nauczyć niemieckiego tak szybko, jak to tylko możliwe”.

…Bayernu:

„…Bayern to jeden z największych klubów na świecie, chcemy zdobyć jak najwięcej tytułów. Dla takiego klubu jak Bayern to coś normalnego. Widziałem, jak Bayern odpadł z Villarreal. To było zaskoczeniem. Mam nadzieję, że w tym sezonie będzie lepiej”.

Źródło: FCB.de / FCB.TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...