DieRoten.pl
Reklama

De Jong nie był tematem, Nagelsmann chciał Sosę

fot. Fotolia
Reklama

W zeszłym tygodniu oficjalnie końca dobiegło letnie okienko transferowe. Jak już wiemy mistrzowie Niemiec dokonali kilkunastu ruchów transferowych w przypadku pierwszego zespołu.

Niedawno kwestię letnich transferów i innych spraw związanych z Bayernem Monachium, w najnowszym odcinku podcastu „Bayern Insider” poruszył dziennikarz Christian Falk, któremu towarzyszył jego redakcyjny kolega Tobias Altschaeffl.

Reporterzy odnieśli się między innymi do plotek o pozyskaniu przez monachijczyków kilku defensywnych graczy – mowa chociażby o Bornie Sosie czy Konradzie Laimerze.

Konrad Laimer 

Ostatnia oferta Bayernu za Laimera wyniosła 18,5 mln euro + 5 mln euro w bonusach. Lipsk zakomunikował, że jest gotów przyjąć 22,5 mln euro + 5 mln euro. Bawarski klub jednak odmówił. Austriak może za darmo trafić do FCB latem 2023 roku. 

Frenkie de Jong

Frenkie de Jong nie był tematem transferu tego lata w Monachium. Klub postrzega jednak Holendra jako interesującą opcję. Salihamidzic rozmawiał kilka tygodni temu z jego agentem, który jest jego dobrym kolegą.

Paul Pogba

Paul Pogba nie był w ogóle tematem w Bayernie. Od samego początku szanse transferu pomocnika do FCB wynosiły 0,0%.

Edmond Tapsoba

Mimo plotek Bayern nie pracował nad transferem Edmonda Tapsoby z Bayeru 04. Koniec końców od miesięcy kandydatem numer jeden dla FCB był Matthijs de Ligt, którego transfer doszedł do skutku.

Borna Sosa

Julian Nagelsmann chciał pozyskać Bornę Sosę ze Stuttgartu. Salihamidzic kontaktował się nawet z agentami Chorwata, ale transfer nie doszedł do skutku. Bayern ma na jego pozycję Daviesa, Lucasa i utalentowanego Aznou.

Marcel Sabitzer 

Wbrew plotkom AS Roma i Fenerbahce nie byli zainteresowani transferem Marcela Sabitzera. Sam Austriak i tak nie chciał odchodzić, lecz udowodnić swoją wartość w Bayernie.

Denzel Dumfries

Denzel Dumfries nie był brany pod uwagę jako wzmocnienie prawej obrony Bayernu w tym okienku. Klub miał inne priorytety, poza tym klub jest zadowolony z rozwoju i występów Stanisica.

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...