DieRoten.pl

De Jong jeszcze nie dla Bayernu czy innego klubu

25.12.2017, 12:59:44
Fotolia

W europejskiej piłce można wyróżnić wielu utalentowanych zawodników, którzy wskutek swoich występów i doskonałej gry przyciągają uwagę największych klubów w Europie.

Jednym z takich zawodników jest 20-letni Frenkie de Jong, który ma za sobą bardzo udaną pierwszą połowę sezonu 2017/18. Młody Holender od pewnego czasu jest obiektem westchnień wielu europejskich potęg.

Mimo wszystko takie kluby jak Bayern Monachium, Manchester City czy londyńska Chelsea muszą póki co wstrzymać się z walką o pozyskanie holenderskiego pomocnika. Frenkie podjął decyzję o pozostaniu w swoim obecnym klubie, czyli Ajaxie Amsterdam.

Trzy dni temu De Jong zdecydował się podpisać nową umowę z holenderskim zespołem – nowy kontrakt będzie obowiązywał teraz do końca czerwca 2022 roku. Holender nie ukrywa, że w przyszłości chce zostać gwiazdą Ajaxu.

To oczywiście prawda, moją osobą zainteresowanych jest wiele klubów, ale ostatecznie zdecydowałem się pozostać tutaj i przedłużyć swoją umowę powiedział De Jong.

Obecnie chcę po prostu rozwinąć się tutaj w Ajaxie i stać się solidnym podstawowym piłkarzem... Zwłaszcza w pomocy. Dopiero potem zobaczymy co przyniesie przyszłość mówił dalej 20-latek.

Czytałem o zainteresowaniu Manchesteru City także. Mimo wszystko nie sądzę, że jestem gotowy, aby grać w pierwszej drużynie Manchesteru czy innego klubu na ich poziomie zakończył Holender.

W trwającym obecnie sezonie Frenkie de Jong rozegrał dla amsterdamskiego zespołu łączną liczbę 19 spotkań, zaś jego dorobek to bramka oraz 9 asyst. 20-latek może grać zarówno w środku pomocy jak i na obronie.

 

źródło: Football Oranje

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)27.12.2017 12:47
Ciekawy piłkarz i warto to obserwowac.
26.12.2017 12:33
Nie ma pośpiechu, podejrzewam że klauzulę ma niezbyt wysoką, więc warto gi bacznie obserwować i liczyć że będzie chciał do nas dołączyć
25.12.2017 13:24
Każdy wielki klub który chce go kupić od razu go wypożyczy, nie jest to gracz na pierwszy skład. Gdybyśmy to my go kupili to od razu można by go było na rok, może dwa, wypożyczyć z powrotem do Ajaxu. To że podpisał nową umowę wcale nie oznacza że żaden klub go nie kupi, włodarze z Amsterdamu wiedzą że ciężko będzie go zatrzymać i dlatego podpisali z nim nowy kontrakt.