Davies z powołaniem do kadry narodowej Kanady

Dokładnie dziś oficjalnie rozpoczęła się czwarta w tym sezonie przerwa reprezentacyjna w męskiej piłce klubowej.

W ostatnich dniach poznaliśmy pierwsze nominacje dla zawodników rekordowego mistrza Niemiec – jak zwykle na zgrupowania powinno udać się kilkunastu monachijczyków.

Niedawno z kolei swoją listę powołań ogłosił selekcjoner Kanady, czyli Mauro Biello. Jeśli mowa o bawarskim klubie, to jak można było się spodziewać, powołanie otrzymał grający na lewym boku obrony Alphonso Davies.

Warto nadmienić, iż do tej pory kanadyjski obrońca w 31 spotkaniach o stawkę dla „Die Roten” miał okazję strzelić łącznie 1 bramkę oraz dołożył do tego dorobku 3 asysty. 23-latek spędził na boiskach (licząc wszystkie rozgrywki) 2274 minut.

Jeśli natomiast mowa o najbliższych pojedynkach Kanadyjczyków, to zmierzą się oni w pojedynku Ligi Narodów CONCACAF z Trynidadem i Tobago. Dokładny terminarz:

− Kanada vs Trinidad i Tobago, 23 marca (21:00): Stadion Toyota Stadium w Teksasie.