Davies z bramką, porażka Coutinho i spółki

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak dziś w nocy odbył się dwa ostatnie mecze z udziałem graczy FCB.

Kuba 0:1 (0:1) Kanada

Dziś w nocy o 1:15 (czasu europejskiego) swoje spotkanie w ramach Liga Narodów CONCACAF rozegrali Kanadyjczycy, którzy w meczu rewanżowym mierzyli się z reprezentacją Kuby.

Widzowie zgromadzeni na Truman Bodden Stadium w George Town nie oglądali zbyt wielu bramek, albowiem mecz zakończył się skromnym zwycięstwem podopiecznych Johna Herdmana 1:0. Dla przypomnienia dodamy, że kilka dni temu Kanada rozbiła Kubańczyków 6:0.

Gola na wagę zwycięstwa w dziewiątej minucie zdobył jedyny reprezentant Bayernu Monachium, czyli Alphonso Davies, który grał do 79. minuty. Po dwóch kolejkach Kanadyjczycy zajmują pierwsze miejsce w grupie A (w październiku czeka ich dwumecz ze Stanami Zjednoczonymi).

Brazylia 0:1 (0:0) Peru

Powodów do zadowolenia z pewnością nie mogą mieć Brazylijczycy, którzy dziś nad ranem (czasu europejskiego) w meczu towarzyskim mierzyli się z Peru. Podopieczni Tite nie sprostali zadaniu i zostali pokonani na „United Airlines Field at the Memorial Coliseum” w Los Angeles.

Przez większość spotkania na tablicy utrzymywał się wynik 0:0, ale na pięć minut przed końcem Edersona pokonał Abram, który wykorzystał dogranie Yotuna. Philippe Coutinho zagrał od samego początku i został ściągnięty z boiska w 84. minucie.

Niebawem 27-letni pomocnik powróci do Monachium, gdzie z resztą kolegów rozpocznie przygotowania do meczu ligowego z RB Lipsk. Dla zdobywców Copa America w 2019 roku był to ostatni pojedynek w ramach pierwszej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej.