Davies z 2 bramkami i 2 asystami w MLS!

Kilka dni temu Bayern Monachium oficjalnie poinformował, że nowym zawodnikiem od stycznia przyszłego roku zostanie utalentowany Alphonso Davies, który w swoim kraju i rozgrywkach MLS uchodzi za największy talent ostatnich lat.

Do momentu uzyskania pełnoletności młody Kanadyjczyk będzie jeszcze przez kilka miesięcy występował w dotychczasowym zespole – Vancouver Whitecaps FC – po czym w zimowym okienku transferowym (styczeń 2019 roku) zasili szeregi Bayernu Monachium.

Dziś w nocy odbyło się kolejne spotkanie drużyny z Vancouver. Rywalem podopiecznych Robinsona była ekipa Minnesota United FC. Ostatecznie Whitecaps pokonali swoich rywali 4:2, zaś fenomenalny wręcz występ zaliczył nowy nabytek bawarskiego klubu.

17-latek wystąpił od samego początku i dał o sobie znać już w 35. minucie, kiedy to zaliczył asystę przy bramce Reyna na 1:0. Po zmianie stron Davies rozpoczął swój koncert biorąc udział niemalże przy każdej kolejnej bramce swojego zespołu.

W 56. minucie Alphonso dosłownie wymanewrował obronę klubu z Minnesoty i pewnym strzałem po ziemi skierował futbolówkę do bramki. Kanadyjczykowi wciąż było mało... Zaledwie osiem minut później utalentowany skrzydłowy zaliczył drugą asystę przy bramce Kamary.

Na tablicy wyników widniał już wynik 3:0, lecz ekipa gości nie poddawała się tak łatwo. Ostatnie dziesięć minut, to kolejne trzy bramki i wystawienie dobrej laurki dla rozgrywek w MLS − Minnesota w przeciągu pięciu minut zdołała trafić dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do Daviesa i jego kolegów − 17-latek popisał się kolejnym świetnym rajdem i zdobył drugą, jeszcze piękniejszą bramkę.

Obecnie przyszły piłkarz Bayernu ma na swoim koncie 21 występów w trwającym sezonie MLS, zaś jego dorobek w tym okresie, to pięć bramek oraz 8 asyst (potrzebował na to 1.599 minut).